Patarimai, kaip pagreitinti plaukų augimą

Kiekviena moteris, pradedant nuo mažų mergaičių, svajoja apie ilgus, gražius, išpuoselėtus plaukus. Deja, dažniausiai trokštame to, ko neturime, arba negalime turėti. Dažnai garbanė draugei pavydi tiesių plaukų, tamsiaplaukė norėtų nors trumpam pabūti blondinės "kailyje", ilgaplaukė nors penkioms minutėms nori trumpų plaukų šukuosenos.

Pirmiausia, kaip ir visose gyvenimo situacijose, reikia pasidžiaugti tuo, ką turime. Galbūt Jūsų trumpi plaukai keletą kartų sveikesni už ilgaplaukių, kurios jų nekirpę kelis metus, ir nušiurę plaukų galai labai negražiai atrodo (nekalbu apie ilgus išpuoselėtus plaukus). Galbūt Jūsų garbanėlės, kurios Jus erzina yra Jūsų vizitinė kortelė, ir išskirtinumo požymis. Nuo senų senovės yra laikomasi nuostatos, kad jeigu žmogus turi vešlius, ilgus plaukus, vadinasi, pas jį gera energetika. Pakeisti genetiškai paveldėtos plaukų struktūros mes nepajėgūs, tačiau patarimų, kaip pagreitinti plaukų augimą, turime:

1. Pirmiausia turite pasirūpinti "įrankiais", tinkančiais Jūsų plaukų struktūrai. Pasirinkite šepetį, ar šukas, kurie puoselėtų Jūsų plaukus. Tai gali būti medinės šukos, arba natūralių šerių šepetys. Svarbiausia, kad šukavimosi metu šepetys nepeštų Jūsų plaukų.

2.Kad ir kaip bebūtų gaila atsisveikinti su kiekvienu plaukų milimetru, svarbiausia, prieš pradedant auginti plaukus, nukirpti pažeistus plaukų galus.

3. Išsirinkite kirpėją, kurios(-io) tikslas būtų ne pasiūlyti Jums madingus, naujus kirpimus, o auginti, puoselėti Jūsų plaukus. Tokia meistrė(-as) skubės ne kirpti Jums plaukus, o iš tikrųjų patrumpins tik kelis milimetrus, kad plaukai įgautų sveikų plaukų išvaizdą.

4.Namuose išsiplovę galvą, stenkitės išsidžiovinti natūraliai, nenaudodamos plaukų džiovintuvo. Taip prižiūrimi plaukai ne tai išsausės, galės sveikiau augti.

5. Esant galimybei, pasirinkite natūralius, ekologiškus šampūnus plaukams. Tokie produktai neturi konservantų, neapsunkina plaukų.

6. Maistas, tiksliau tinkama mityba, yra vienas iš svarbiausių veiksnių, norint užsiauginti gražius plaukus. Jūsų maiste turi netrūkti vitaminų, baltymų, ir be, abejo, riebalų. Angliavandenius rinkitės tik tuos, kurie lėčiau įsisavinami:kruopos, daržovės, vaisiai. Atsisakykite saldumynų, kavos, alkoholio. Naudokite vitaminus, papildus, skirtus norintiems turėti gražius plaukus. Daugeliui žmonių jie padeda.

7. Nenaudokite stipriai veržiančių gumyčių, segtukų. Jei turite susisegti plaukus, darykite tai švelniai, neįveržkite gumyčių. Per daug įtempti plaukai yra prasčiau aprūpinami visomis medžiagomis, taip stabdomas jų augimas.

8. Išsiplovus galvą, pabaigoje plaukus perplaukite vėsiu vandeniu. Taip plauko folikulas yra tarsi "uždaromas", ir neigiami aplinkos veiksniai jį mažiau veikia.

9 .Nenaudokite lako, putų, vaško, ir kitų plaukų formavimo priemonių.

10. Paprastai lūžinėja sausi, perdžiūvę plaukai. Be to kepurės, temperatūrų kaita taip pat daro neigiamą įtaką plaukų augimui. Kai tik turite galimybę, leiskite "kvėpuoti" savo plaukams, pabūkite be kepurės. Jei yra daug saulės, ypatingai pavasarį, kai pirmieji saulės spinduliai patys pavojingiausi, naudokite tam skirtą, nuo saulės apsaugantį, aliejuką plaukams.

11. Naudokite kaukes, kondicionierius plaukams, saugokite ir puoselėkite plaukus, atsižvelgdami į Jų tipą (sausi, riebūs, normalūs). Būtinai naudokite aliejuką plaukų galams.

12. Kiekvieną vakarą išmasažuokite galvos odą, iššukuokite plaukus įvairiomis kryptimis. Tai suaktyvina kraujotaką ir padeda greičiau augti plaukams. Gražių plaukų.