Pedikiūras

Kaip ir rankų, taip ir kojų nagais reikia rūpintis. Pedikiūrą galite pasidaryti namuose. Štai keletas patarimų kaip tai atlikti.

Gerai nuvalykite nagų laką. Jei naudosite vatos gabalėlius, jie velsis, tad geriau naudokite vatos diskelius. Sudrėkinkite vatos diskelį nagų lako valikliu ir kruopščiai nuvalykite seną nagų laką. Jeigu lakas iš karto nenusivalo, uždėkite diskelį ant nago ir kurį laiką palaikykite.

Kojų nagams kirpti geriausia naudoti aukštos kokybės žirklutes. Kirpkite nagus tiesiai, palikdami maždaug 3 mm ilgio.

Norėdami nagui suteikti švelnią kvadrato formą, dildykite nagus viena kryptimi. Naudokite dildę, tačiau venkite metalinės, nes metalinės dildės nagus žaloja. Švelnesnis dildės paviršius skirtas nuglotninti nagų kraštams, o šiurkštus paviršius - trumpinti ir suteikti nagams formą.

Įpilkite šilto vandens į plokščią dubenį. Įdėkite vonios druskos, aromaterapijos aliejų ir įmerkite kojas į vandenį. Kuo kietesnė Jūsų kojų oda, tuo ilgiau turite jas laikyti vandenyje. Į vandenį įpilkite maždaug ketvirtį puodelio pieno. Pieno rūgštis suminkština negyvą odą.

Kiekvieną nagą patepkite odelių aliejumi ir įtrinkite. Palaukite minutėlę, o tada su mentele švelniai atstumkite odeles. Odelėms nukirpti naudokite žnyplutes.

Naudokite kūno ar pėdų šveitiklį ir pėdų dildę ar šlapią pemzą ir trinkite mirusias ląsteles nuo kulnų ir pėdų. Tikslas sušvelninti, o ne pašalinti. Jeigu Jūsų kojos pasidaro ryškiai raudonos, sustokite. Tai reiškia, kad šveičiate per stipriai.

Kruopščiai nusausinkite pėdas ir tarpupirščius bei patepkite maitinamuoju kremu. Pėdas įtrinkite, o odeles vėl sudrėkinkite trupučiu odelių aliejaus.

Nagų lako valikliu nuvalykite aliejų nuo nagų. Tuomet užtepkite nagų lako pagrindą. Vieną brūkštelėjimą per nago vidurį, o kitus du kraštuose. Stenkitės neužlakuoti ant nagų odelių. Iš viso tepkite tris sluoksnius, o tada vieną viršutinį sluoksnį. Nagų lako pertekliui pašalinti naudokite mentelę apvyniotą vata ir suvilgytą nagų lako valikliu arba tiesiog ausų krapštuką.

Leiskite nagų lakui visiškai išdžiūti ir tik tada aukitės batus.