+1
-0
+1
Pirmosios raukšlės - aplink akis

Man  28-eri, tačiau aplink akis jau matyti raukšlelių. Ar realu naudojant kosmetiką jas panaikint? O ir kokią naudoti?
Gita

Jau sulaukus dvidešimties aplink akis ima formuotis raukšlės, tiesa, jos dar nematomos. Tačiau apie trisdešimtąjį gimtadienį “išlįs” kaip išdavikės. Ir šito, deja, neišvengsi. Tiesa, šiuolaikinės kosmetikos priemonės, jau gali maksimaliai sustiprinti odą aplink akis.

Jauna oda dar sugeba pati savimi pasirūpinti, todėl “rimtų” priemonių jai nereikia. Tačiau galima naudoti priemones raukšlių profilaktikai. Jos optimizuoja ląstelių darbą, lygina odos paviršių, o svarbiausia - drėkina paakių odą (būtent dėl drėgmės trūkumo ir prasideda odos senėjimo procesai).

20-30-etės gali rinktis kosmetikos priemones, pažymėtas “anti-age”. Kadangi su amžiumi moters organizme estrogenų gamyba lėtėja, oda nebe taip gerai sulaiko drėgmę, todėl tampa sausa ir plona. Vyresnėms nei

35-erių metų moterims paakių odos priežiūrai reiktų rinktis kosmetiką, pažymėtą “anti-rides”.

Liftingo priemonių tokiame amžiuje dar nereikia nuolat naudoti. Galima patepti tik kartą, kaip skubią pagalbą, pavyzdžiui, patyrus stresą arba po ilgo skrydžio.
Kaip ir veido odai paakiams būtina naudoti valomuosius tonikus ir losjonus. Jeigu makiažas nusivalo sunkiau, nepulkite trinti iš visų jėgų, nieko gero iš to nebus. Palaikykite toniku ar losjonu suvilgytą vatos skritulėlį ant voko. Taip skystis geriau įsigers.

Kremą paakiams reikia tepti pirštų pagalvėlėmis, nuo nosies smilkinio link. Lengvos konsistencijos kremą galima tepti glostomaisiais judesiais. Gelius ir riebius kremus galima švelniai įtrinti į odą, jos netampant.
Kaip bebūtų gaila, net patys brangiausi kremai visiškai raukšlių nepanaikins. Jie gali tik sumažinti jų kiekį ar gilumą. Kremo efektyvumą sustiprina specialūs paakių odos masažai. Kaip juos daryti, pasiklauskite kosmetologės. Kartą per savaitę paakių odą galima palepinti kauke.
Tačiau ir šios priemonės bus bevaisės, jei eisite miegoti nenusivaliusi makiažo, be saiko spoksosite į televizorių ar monitoriaus ekraną, nenešiosite akinių nuo saulės.

Svarbu:

- Labai svarbu kruopščiai vakare nuo blakstienų ir paakių srities nuvalyti makiažą. Būtina naudoti specialų, oftalmologų patikrintą makiažo valiklį.
- Jeigu kosmetiniu pieneliu, skirtu veido odai valyti, bus valomas akių makiažas, pasekmės iškart galbūt ir neišryškės. Tačiau taip elgiantis bet kuriuo momentu galima sudirginti akis.
- Neretai pasitaiko, kad moterys paakių kremą tepa labai arti akių. Reikia žinoti, kad tepant kremą palei akis, nuo voko krašto reikia palikti mažiausiai 0,5 cm. Jeigu kremas bus tepamas prie pat voko krašto, jis bemirksint gali patekti į akį.