Plaukai - sveikatos atspindys

Plaukai ne tik pirmieji praneša apie sveikatos sutrikimus, bet ir pasufleruoja, į kokį organą reikia atkreipti dėmesį. Jeigu plaukai susilpnėjo ir ėmė slinkti, priežasčių gali būti ne viena, rašo žurnalas „Krasota i zdorovje“. Į ką vertėtų atkreipti dėmesį?

Stresas


Jis sumažina hormonų, būtinų plaukų augimui, gamybą, ir sukelia, plaukų svogūnėlius maitinančių kraujagyslių susiaurėjimą. Dėl to pailgėja ramybės fazė, kurios metu plaukų svogūnėliai ilsisi (normaliomis sąlygomis – trys-keturi mėnesiai po plauko iškritimo), ir sutrumpėja augimo fazė (paprastai treji-penkeri metai). Plaukai iškrenta anksčiau, nei priklauso, o nauji neskuba užimti iškritusiųjų vietos, ir nuostabi arklio uodega virsta į pelės uodegėlę.

Ką daryti. Išmokite pašalinti nervinę įtampą medituojant, sportuojant, naudokite aromaterapiją bei užsiimkite joga ir galėsite vėl didžiuotis savo šukuosena.

Endokrininiai sutrikimai

Plaukų problemos dažniausiai prasideda iš karto po gimdymo arba dirbtinio nėštumo nutraukimo, kai kraujyje sutrinka vyriškųjų ir moteriškųjų hormonų balansas, kas blogai veikia plaukų svogūnėlių būklę.

Ką daryti. Nepulkite į paniką, palaipsniui viskas normalizuosis. Stiprus plaukų slinkimas baigsis savaime. Jei po dviejų-trijų mėnesių pagerėjimo nesulaukėte, pasitikrinkite cukraus kiekį kraujyje ir išsitirkite pas endokrinologą. Plaukų slinkimas gali būti pirmasis diabeto požymis, kuomet sutrinka kraujo cirkuliacija smulkiuose kapiliaruose, maitinančiuose plaukų svogūnėlius.

Lėtinis vidurių užkietėjimas

Jei žarnynas tingi atlikti savo darbą, organizmas pradeda valyti šlakus kitais keliais, taip pat ir per riebalines liaukas. Plaukai tampa riebūs ir pradeda slinkti, kadangi išskiriamų per odą medžiagų perteklius nuodija svogūnėlius.

Ką daryti. Valgykite daugiau produktų, turinčių ląstelienos (kopūstų, morkų, obuolių), kasdien išgerkite ne mažiau 1,5-2 litrų skysčių, daugiau judėkite. Jei šios priemonės nepadės, sureguliuokite žarnyno veiklą efektyvių laisvinamųjų pagalba.

Kaklo osteochondrozė

Esant šiam susirgimui, skundžiamasi dažnais galvos skausmais, galvos svaigimu, diskomfortu kaklo ir pečių srityje, nemaloniu traškesiu sukant galvą. Esant nervinių šaknelių užspaudimams tarp osteochondrozės „nušlifuotų“ slankstelių, sutrinka kraujagyslių, maitinančių plaukų svogūnėlius, tonuso reguliacija ir plaukai pradeda slinkti.

Ką daryti. Kasdien masažuokite sprandą ir pečius, ypatingą dėmesį skirdami skausmingiems taškams. Besimaudydami duše, sprando zoną pamasažuokite stipria karšta srove, naudojat hidromasažinį dušo galvutės antgalį.