Plaukų dažų tipai

Nutariau taupyti pinigus ir plaukus dažyti namuose. Bet tų dažų parduotuvėse dabar tokia gausybė. Kol plaukus dažydavau kirpykloje, dažai man nerūpėjo. Kokius kirpėja sumaišydavo, tokie ir būdavo gerai. Į ką turėčiau atkreipti dėmesį juos pirkdama?

Pirmiausia, turėtumėte žinoti, kokių tipų būna plaukų dažai.

Semi-Permanentiniai plaukų dažai

Tokių dažų sudėtyje yra mažas procentas peroksido ir nėra amoniako. Jie paprastai išlieka apie 6-8 savaites (išblunka po 6-12 plovimo).Tai vienas iš dažymo būdų, mažiausiai pažeidžiantis plaukus, tačiau šie dažai gali tik patamsinti plaukus. Reikia įsidėmėti, jog pusiau ilgalaikiai dažai nenudažo žilų plaukų.

Demi-Permanentiniai plaukų dažai

Šiuose plaukų dažuose yra didesnis procentas peroksido, tačiau nėra amoniako. Šaknis reikėtų padažyti kas 4-6 savaites (išblunka po 24 plovimų). Šie dažai geriau nudažo žilus plaukus. Jie gali tik tamsinti plaukus, nušviesinti - ne jų jėgoms.

Permanentiniai (ilgalaikiai) plaukų dažai

Plaukų dažai susideda iš peroksido ir amoniako. Jie gali plaukus patamsinti ir keliais tonais pašviesinti. Permanentiniai plaukų dažai nenusiplauna - teks laukti, kol plaukai nuaugs. Ilgalaikių dažų trūkumas, kad atsiauginant natūralią plaukų spalvą lieka ryški linija, kuri skiria skirtingus atspalvius. Ilgalaikiai plaukų dažai taip pat gali išsausinti plaukus ar netgi juos pažeisti, nebent naudosite stipriai drėkinamąsias plaukų priežiūros priemones.

Augaliniai plaukų dažai

Šie plaukų dažai (Chna, Basma ir kt.) ne tik nekenkia plaukams, tačiau dar juos ir atgaivina, pagyvina. Augaliniai dažai gali tik patamsinti. Šiais dažais gaunamos natūralios spalvos. Jie nudažo žilus plaukus. Tik reikia įsidėmėti, kad viena Basma plaukų dažyti negalima, nebent norite, kad jūsų plaukai įgytų žalsvai mėlyną atspalvį.