Plaukų dažymas namuose

Dažaisi plaukus namuose? Pigu ir paprasta. Nors... Tikriausiai iškart po dažymo tenka apmaudžiai pastebėti, jog kartu su plaukais nusidažė ir galvos oda. Ypač tai pastebima kaktos srityje, už ausų, ties kaklu.

Paprastai neprireikia nė savaitės – ir šios dažų dėmės nusiplauna. Tačiau vis dėlto jų galima išvengti ir naująja plaukų spalva džiaugtis iš karto.

Ką turėtum daryti?

• Kondicionuok. Dažytiems plaukams būtinas kondicionierius – jis sutvirtina dažus, dovanoja plaukams sveiką blizgesį. Bet ar žinojai, kad kondicionierių gali panaudoti ir galvos odai palei plaukų augimo liniją apsaugoti? Prieš tepdama plaukų dažus tirštos konsistencijos kondicionieriumi (skystas paprasčiausiai nutekės) ištepk kaktą, smilkinius, odą už ausų, kaklą nugaroje – jis sukurs barjerą ir dažai liks ten, kur ir turėtų būti – ant plaukų, bet ne ant odos.

• Nė žingsnio be pirštinių! Nors tai ir savaime suprantama, vis dėlto dar kartą verta priminti: dažydama plaukus viso proceso metu mūvėk specialias pirštines. Jos ir tik jos padės išvengti dėmių ant tavo rankų ir nagų. Pirkdama dažus plaukams įsitikink, kad pakuotėje yra įdėtos ir vienkartinės pirštinės. Jei ne – būtinai jas įsigyk atskirai.

• Patrink.
Jei pamatei netyčia užtiškusią dažų dėmelę ant odos, visų pirma pabandyk ją paprasčiausiai nubraukti pirštu (be abejo, su pirštine!) ar pavalyti popieriniu rankšluosčiu. Dažniausiai to ir pakanka, kad oda liktų švari.

• Servetėlės. Giliau įsigėrusią dėmę gali pavalyti specialiai plaukų dažams nuo odos šalinti skirtomis drėgnomis servetėlėmis.