Plaukų gaivinimo planas

Vasarą norisi kuo natūralesnio grožio. Deja, ne visada jis pasiekiamas ranka. Štai kad ir plaukai: užteko keletą kartų pavasarį paeksperimentuoti su jų spalva bei kirpimu – ir dabar, užuot puikavusis puikia šukuosena, norisi nualintus ir susilpnėjusius plaukus paslėpti po kepuraite nuo saulės net lietingą dieną. O gal dar ne viskas prarasta?

Štai plaukų gaivinimo planas, kuris tikrai padės susigrąžinti prarastą grožį!

1. Karščiau – tikrai ne geriau!

Gera žinia: tau nebūtina visiškai atsisakyti feno tam, kad plaukai išliktų gražūs. Tiesiog naudok jį taisyklingai. Plaukai atrodys dailiau jei feną naudosi ne per ilgai. Todėl iš pradžių šlapius plaukus švelniai nuspausk rankšluosčiu, pakedenk, papurtyk, kad nulašėtų drėgmės perteklius, ir tik tada, kai jie bus nebe šlapi, o drėgni, pradėk džiovinti. Tiesa, prieš džiovindama gali dar plaukus sutepti ar supurkšti nuo karščio apsaugančia priemone. Ir nedžiovink plaukų fenu tiek, kad jie būtų visiškai sausi – palik vos vos drėgnus nudžiūti savaime. Taigi užuot tiesiai iš vonios lėkusi į gatvę dar skirk sau 10 minučių išgerti puodeliui žaliosios arbatos – per tiek laiko plaukai spės atvėsti, iki galo išdžiūti, o šukuosena dailiai susigulės.

2. Šampūnas ne žalioms

Pasak specialistų, optimalus plaukų trinkimo su šampūnu dažnis – 3 kartai per savaitę. Bet jei tavo plaukai ploni ar riebūs, tie patarimai mažai gelbsti – ryte išplauti plaukai vakarop jau atrodo nešvarūs ir riebaluoti, tad juos trinkti tenka kur kas dažniau. Taigi teks griebtis gudrybės. Trinkdama plaukus juos gerai sudrėkink, tada šampūną įmasažuok tik į viršutinę plaukų dalį, prie galvos, kur susikaupia daugiausia riebumo, o galiukų neliesk. Plaukus nuplauk, procedūrą baik ne šiltu, o vėsiu vandeniu. Ir, žinoma, rinkis tinkamą šampūną – pažeistiems, lūžinėjantiems, dažytiems ar chemiškai sušukuotiems plaukams.

3. Dažyk švelniai

Nepamiršk: į kiekvienų ilgai išliekančių dažų – ne tik šviesių! – sudėtį įeina peroksidas, kuris suardo plauko apsauginį riebalų sluoksnį. Todėl stenkis kuo rečiau dažyti visus plaukus – verčiau išsirink tau labiausiai tinkančią spalvą ir vėliau dažyk tik plaukų šaknis. Kad spalvą sulygintum, besibaigiant dažų poveikio laikui, iššukuok juos, paskirstydama ir ant galiukų, bet tik kelioms minutėms.

4. Galiausiai... galiukai

Kad plaukų galiukai atrodytų idealiai, būtų puiku juos pakirpti kas 4-6 savaites (priklausomai nuo šukuosenos ilgio: kuo trumpesnis kirpimas – tuo dažniau teks pakirpti galiukus). Bet ne mažiau svarbu ir juos tinkamai prižiūrėti. Taigi visų pirma – geras kondicionierius! Jei galiukai linkę šakotis, kartą per savaitę juos palepink alyvuogių aliejaus kauke: užtepk šilto aliejaus ant galiukų, palik per naktį, o ryte nuskalauk. Tik nepamiršk tą naktį pagalvės pridengti rankšluosčiu!