Plaukų tiesinimas: kokį būdą pasirinkti?

Tikriausiai nėra nė vienos garbanės, kuri nesvajotų apie tiesius žvilgančius plaukus. Pagaliau tokia svajonė tapo ranka pasiekiama: tiek grožio salonai, tiek namuose naudoti skirtos priemonės leidžia bent trumpam pasidžiaugti lygutėliais plaukais. Tik... ar toks tiesinimas jiems nepakenks?

Laiko klausimas

Prieš tiesindama plaukus apsispręsk, kuriam laikui daraisi tokią šukuoseną? Jei 1-2 dienoms – rinkis karštas procedūras fenu ar tiesinimo žnyplėmis. O jei naująja šukuosena nori džiaugtis daugelį mėnesių – kreipkis į grožio specialistus ir rinkis tiesinimą cheminėmis priemonėmis.

Pasidaryk pati

Vienai ar keletui dienų plaukus nesunkiai gali ištiesinti ir namuose.

Jei tavo garbanos ne itin tvirtos, o plaukai gana ploni, tau neprireiks net ir tiesinimo žnyplių, puikiausiai gali apsieiti naudodamasi apvaliu šepečiu ir fenu. Drėgnus plaukus iššukuok, padalink į 6-8 sruogas ir apvaliu šepečiu braukdama nuo šaknų link galiukų plaukus patempk, iš kitos pusės ta pačia kryptimi nukreipdama feno pučiamą karšto oro srovę. Kiekvieną sruogą šitaip perbrauk 5-10 kartų, ir netrukus plaukai bus ir sausi, ir tiesūs.

Tiesa, jei plaukai stori ar garbanos tvirtos,
tokio tiesinimo neužteks. Tada į pagalbą atskubės tiesinimo žnyplės. Kad jos mažiau kenktų plaukams, rinkis žnyples ne metaliniu, o keraminiu paviršiumi – jose tolygiau pasiskirsto karštis, taigi labiau tausojami plaukai.

Leisk kad tau padarytų

Jei pastebėjai, kad namuose plaukus tiesini vis dažniau ir dažniau, verčiau kartą pasiryžk ir kreipkis į grožio saloną, kad juos ištiesintų cheminiu būdu. Taip, ši procedūra šiek tiek kenkia plaukams, tačiau pernelyg dažnas jų tiesinimas žnyplėmis kenkia dar labiau. Taigi iš dviejų blogybių rinkis mažesniąją.

Cheminis plaukų tiesinimas – ilgalaikė procedūra. Plaukai išliks tiesūs tol, kol neataugs chemikalų nepaliestos garbanos. Tinkamiausią priemonę plaukų tiesinimui grožio salone tau parinks kvalifikuoti specialistai, atsižvelgdami į tavo plaukų struktūrą ir būklę.

Šiuo metu plaukams tiesinti dažniausiai naudojamos 3 cheminės medžiagos.

• Natrio hidroksidas. Patenka į plauko kamieną, jį suminkština, šiek tiek pastorina. Dėl to po procedūros plaukai atrodo puresni, glotnūs, o svarbiausia – visiškai tiesūs. Nors ši priemonė pigi ir labai efektyvi, vis dėlto itin agresyviai veikia plaukus, tad grožio salonuose stengiamasi ją naudoti kuo rečiau.

• Guanidino hidroksidas. Jis ne toks agresyvus, bet vis dėlto sausina plaukus.

• Amonio tioglikoliatas. Švelniausias ir pats brangiausias plaukų tiesinimo chemikalas. Tiesa, nors jis švelnesnis už pirmuosius du, nepamiršk – net ir silpniausia tiesinimui skirta cheminė medžiaga suardo natūralią plauko struktūrą, taigi jį neišvengiamai nualina.

Plaukai pagaliau tiesūs!

Tau atrodo, kad jie tapo gražesni, bet greitai suprasi, jog ištiesinti plaukai dar ir kaprizingesni. Todėl jų priežiūrai rinkis specialias priemones.

Chemiškai sušukuotų plaukų priežiūrai skirti šampūnai, kondicionieriai, balzamai ir kaukės tarsi užrakina drėgmę plauko kamiene, leidžia jam ilgiau išsaugoti žvilgesį ir stangrumą.