Plovimas

Pasirinkite tinkamą šampūną pagal savo plaukų tipą ir galvos plovimo dažnumą. Etiketėje yra nurodoma ar šampūnas skirtas kasdieniniam plaukų plovimui. Keiskite šampūnus, nevartokite ilgą laiką tik vienos rūšies.

Laboratorijos ekspertas Keris Miulen, teigiantis išvedęs idealią plaukų priežiūros formulę, rekomenduoja plaukus plauti vandeniu, kurio temperatūra tik vienu laipsniu aukštesnė už žmogaus kūno temperatūrą ir sudaro 37,6C. Galbūt daug kam tai pasirodys pernelyg vėsus vanduo, tačiau reiktų prisiminti, kad plaukams vėsesnis vanduo geriau nei karštas.

Šampūnas nepilamas tiesiai ant plaukų. Iš pradžių užpilkite truputį šampūno ant delno ir patrinkite tarp rankų. Tik tuomet tolygiai jį paskirstysite. Pakartokite kelis kartus. Po to kruopščiai išplaukite šampūno likučius.

Jei galva plaunama dažnai, reikia vartoti ir plaukų balzamą. Jis būtinas sausiems plaukams, nes apsaugo nuo drėgmės netekimo ir žalingo išorinio poveikio. Balzamo nereiktų naudoti tiems, kurie turi riebius plaukus. Nebent jie yra ilgi, tuomet balzamą reiktų tepti nuo vidurinio plaukų trečdalio iki galiukų.

 

Autorė: Ieva Kleinauskienė