Prakaitavimas

Nepaisant to, kad prakaitavimas yra natūralus reiškinys, tai viena daugiausiai rūpesčių kelianti problema.

Atsiradimo priežastys

Jei stipriai prakaituoja tik pėdos, tai dažnai būna dėl uždaros, nepralaidžios orui avalynės, sintetinių kojinių. Polinkis padidėjusiam prakaitavimui gali būti ir paveldėtas.
Jei stipriai prakaituoja ir pažastys, gali būti nusilpusi imuninė sistema, suaktyvėjusi skydliaukė. Nepamirškite, kad ir nerimas bei įtampa skatina didesnį prakaitavimą.

Ką daryti

• Avalynė turėtų būti natūralios odos ir pralaidi orui, kojines geriausia rinktis medvilnines.

• Plaudami kojas kruopščiai išvalykite tarpupirščius. Po to pėdas sausai nušluostykite skirdami ypatingą dėmesį tarpupirščiams. Susikaupusi drėgmė tarpupirščiuose ne tik skatina nemalonaus kvapo atsiradimą, bet ir yra palanki terpė daugintis mikrobams.

• Vonelės

Prakaituojančioms kojoms tinka vonelės su stipria juodąja arbata. Darykite jas kasdien po 10 – 15 minučių.

Vonelės su jūros druska. Darykite jas kasdien po 15 – 20 minučių.

Kontrastinės kojų vonelės gerina kraujotaką ir padeda sumažinti prakaitavimo intensyvumą. Pastatykite greta dvi voneles. Vienoje pripilkite karšto vandens. Vanduo iš čiaupo dažniausiai būna nepakankamai karštas ir greitai atvėsta, todėl užvirinkite vandens virdulyje. Karštą vonelę galite daryti ir su įvairių žolelių arbata. Kitoje vonelėje vanduo turi būti šaltas. Atsisėdę mirkykite kojas 1 minutę karštame vandenyje ir pusę minutės šaltame. Tai pakartokite 5 -8 kartus, baikite šaltu vandeniu.

• Be abejo kojų priežiūrai vertėtų įsigyti ir specialių priežiūros priemonių, stabdančių prakaitavimą ar slopinančių nemalonų kvapą. Prekyboje šiuo metu yra platus pasirinkimas įvairių dezodorantų, antiperspirantų, kremų, pabarstų.

Dėmesio! Prakaituojančių kojų priežiūrai netinka riebūs kremai. Jie storu sluoksniu padengia odą ir neleidžia jai kvėpuoti, dėl to prakaitavimas gali dar labiau suintensyvėti.

Profilaktika

Kuo dažniau vaikščiokite basi. Tai puikus pėdų masažas.

Venkite riebaus, aštraus maisto, kavos, alkoholio. Šie produktai turi medžiagų, kurios išsiskirdamos su prakaitu sukelia nemalonų kvapą.

 

Autorė: Ieva Kleinauskienė