Pridėkite savo dietai nuotaikos

Dieta turėtų ne tik leisti sulieknėti, bet ir teikti moralinį pasitenkinimą. Praktiškai neįmanoma sulieknėti ir išlaikyti naująjį svorį, jei dieta suvokiama kaip savęs kankinimas. Laimė, yra keletas mažų paslapčių, kaip savo dietai suteikti geresnės nuotaikos.

1. Neatimk iš savęs deserto

Jei organizmas reikalauja saldumynų, jam jų reikia ir duoti. Pavyzdžiui, leisti sau sukrimsti mažą neriebų sausainiuką, pasmaližiauti nedideliu gabalėliu šokolado, atsikąsti javinuko ar prie kavos pasilepinti džiovintais vaisiais.

Jei atsisakysi net ir šių mažų malonumų, labai tikėtina, kad anksčiau ar vėliau vis tiek nusispjovusi į dietą suvalgysi didžiulį gabalą torto. Tuo tarpu kontroliuojami ne itin kaloringi desertai kasdien padės išvengti tokių saldumyninių priepuolių. Angliavandeniai dietoje būtini – jų reikia palaikyti nuotaikai, darbingumui ir išsaugoti organizmo energijai.

2. Prieskoniai garantuoja įvairovę

Prieskoniai net ir nuobodžiausiam patiekalui suteiks pikantiškumo, jais varijuojant monotoniška dieta bus įvairesnė ir skanesnė.

3. Šilti gėrimai

Daugelio dietų pagrindas – šviežios daržovės, vaisiai, salotos. Tačiau mūsų organizmui būtinas šiltas maistas – tik taip pajusime komfortą. Taigi jei dietoje per mažai šiltų patiekalų – kompensuok jų trūkumą kelių rūšių arbata ar kakava. Nekaloringas daržovių sultinys taip pat ne pro šalį. Be to, šiltas gėrimas efektyviai slopina alkio jausmą.

4. Nepamiršk serviravimo

Maisto skonis ir malonumas jį valgant didele dalimi priklauso nuo to, kaip maistas patiekiamas. Viena – suvalgyti jogurtą iš plastikinio indelio, ir visai kas kita – patiekti jį stiklinėje taurėje, papuoštą uogomis ar vaisių gabalėliais.

5. Valgydama šypsokis

Moksliškai įrodyta, kad šypsena jau pati savaime sukelia malonumo ir pasitenkinimo jausmą. Taigi valgydama kuo dažniau šypsokis: porcijos valgysis tikrai skaniau, o organizmas iš sveiko maisto, pagardinto teigiamomis emocijomis, gaus daugiau naudos.

6. Pasivaikščiojimas pėsčiomis ramina

Po valgio pasivaikščioti pėstute – itin naudingas įprotis, pagerinantis virškinimą ir leidžiantis sudeginti papildomas kalorijas. Be to, jis paspartina sotumo jausmo atsiradimą ir suteikia pasitenkinimą.

Šaltinis | Dietinis gydymas bendrojoje praktikoje | Gydytoja dietologė Jūratė Dobrovolskienė