Psichologinė spalvų reikšmė

Šiandieninėje rinkoje įvairiausių prekių pasiūla yra milžiniška. Net niūriausio ekoniminio nuosmūkio metu kuriami nauji gaminiai, sulaukiama naujų pageidavimų visame pasaulyje.

Kiekvieną dieną mes turime kovoti su mašinomis, robotais, bankomatais, laikrodžiais, pilotais, savitarnos parduotuvėmis ir pan. Tačiau, ar atkreipėte dėmesį, kad daiktus renkamės ne tik pagal stilių, funkcionumą, bet ir spalvinę gamą.

Psichologija taip pat neatskiriama nuo mados, ji pasireiškia tiek drabužių, tiek papuošalų ir juvelyrinių dirbinių kūrime. Dizaineriai juos kurdami atskleidžia pasitikėjimo savimi lygį, kūrybiškumą, norą išsiskirti iš minios ir t.t.  

Psichologų nuomone, spalva įtakoja mūsų pasirinkimą. Atkreipkite dėmesį į savo asmeninę paletę, kokios spalvos daiktai jus supa, kokios spalvos drabužių spintoje turite daugiausiai. Tam tikros spalvos apie jus gali pasakyti labai daug.

Juoda  yra valdžios ir galios spalva. Tai viena populiariausių spalvų madoje, dar ir dėl to, kad jos dėka optiškai žmonės atrodo lieknesni. Ši spalva stilinga ir nesenstanti. Juoda taip pat reiškia ir atsidavimą, todėl ji vyrauja ir kūnigų aprangoje. Juoda apranga taip pat gali būti slegianti, nuteikianti abejingai, piktai.  

Emociškai intensyviausia spalva – raudona. Ji stimuliuoja greitesnį širdies plakimą ir kvėpavimą. Raudona taip pat laikoma ir meilės spalva. Ši spalva laikoma gana tvirta ir suteikianti pasitikėjimo, todėl puikiai tinka aprangai derybų ar konfrontacijos metu. Raudonos spalvos automobiliai yra labai populiarūs. Dekoravimui ši spalva dažniau naudojama kaip akcentas. Raudoni baldai turi būti tobuli, nes visada traukia dėmesį.

Pati romantiškiausia spalva -  rožinė. Tačiau manoma, kad ji ištraukia energiją. Sporto komandos kartais priešininkų persivilkimo kambarius nudažydavo tamsiai rožine spalva, kad ši sumažintų jų energiją.

Mėlyna - tai viena iš populiariausių spalvų. Tai visai priešinga spalva raudonai, todėl ir poveikis jos ženkliai skiriasi. Rami mėlyna spalva organizmą skatina gaminti reikiamas medžiagas, todėl ji dažnai taikoma miegamuosiuose. Mėlyna taip pat gali būti šalta ir liūdna. Mados konsultantai rekomenduoja dėvėti mėlynos spalvos drabužius darbo interviu metu, nes ji simbolizuoja ištikimybę. Žmonės yra labiau produktyvūs, kurie dirba mėlynos spalvos kabinetuose.