Psichologinis vaiko tipas ir sportas

Jei žinote, kokiam psichologiniam tipui priklauso jūsų vaikas, galite rekomenduoti jam sportą, atitinkantį jo charakterį.

Labilus tipas


Šiems vaikams dažniau nei kitiems keičiasi nuotaika. Juos dažnai kamuoja peršalimo ligos, kurios linkusios kartotis. Jų nervų sistemos nestabilumas lemia dažnus pokyčius širdies ir kraujagyslių sistemos veikloje. Todėl šiems vaikams sportą reikėtų rinktis itin atsargiai, pasikonsultavus su gydytoju. Jiems nerekomenduojamos sporto šakos, kur reikia varžytis, pavyzdžiui, kovos menai ar tenisas. Jiems užteks dalyvauti draugiškose rungtynėse, o ne atsakingose ir ką nors lemiančiose kovose.

Epileptoidinis tipas

Taip pat itin atsargiai sportuoti turėtų epileptoidinio tipo vaikai - tie, kuriems būdingas smulkmeniškumas, troškimas būti lyderiu, konservatizmas.

Isterinis tipas

Šio tipo vaikai trokšta visą laiką būti dėmesio centre, reikalauja nuolankumo, užuojautos. Tiesa, jie taip pat lengvai bendrauja, turi puikią intuiciją. Jiems geriau apsieiti be tų sporto šakų, kur varžomasi, mat šie vaikai nemoka pralaimėti

Šizoidinis tipas

Šizoidinio tipo atstovai užsisklendę savyje, jiems sunku bendrauti, užtat jie yra atkaklūs, siekia maksimaliai tobulinti savo kūną. Tokie vaikai nesidomi kolektyviniais sportiniais žaidimais. Atsakingose varžybose moka susikaupti ir parodo geresnius rezultatus nei nesvarbių pasirodymų metu.

Psichasteninis tipas

Psichasteninio tipo vaikai neryžtingi, linkę į dvejones, savianalizę. Jie lengvai pasiduoda įkyrioms baimėms. Jiems stinga sportinio ryžto ir užsidegimo, tačiau turėdami tvirtas kojas gali pasiekti neblogų rezultatų lengvojoje atletikoje, slidinėjime.

Astenoneurotinis tipas

Šio tipo vaikai greitai pavargsta, jie vangūs, linkę į hipochondriją, jų savęs vertinimas gana žemas. Iš visų sporto rūšių jiems labiausiai tinka plaukiojimas - bet ne rungtyniaujant, o tik dėl sveikatos.

Sensityvus tipas

Sensityvaus tipo vaikai drovūs, lengvai pasiduoda įspūdžiams, greitai įsižeidžia, yra pareigingi ir atsakingi. Jiems idealiai tinka komandinio tipo sportas. Tiesa, rekordų šioje srityje geriau nesiekti, mat šie vaikai atsakingose rungtynėse sunkiai ištveria įtampą.

Hipertiminis tipas

Hipertiminių vaikų - judrių, savarankiškų, pasitikinčių savo jėgomis, tų, kurie nuolat būna geros nuotaikos, nevertėtų skatinti lankyti komandines sporto šakas - jiems geriau ten, kur iki galo galėtų parodyti ir atskleisti savo jėgas.

Cikloidinis tipas

Šio tipo vaikai - apatiški, dirglūs, linkę į depresiją. Šie vaikai nepastovūs, jie linkę atsisakyti užsiėmimo vos šis ima atsibosti. Tad jei norite, kad vaikas patirtų malonumą sportuodamas, nusiteikite dažnai kaitalioti treniruočių rūšis.