Puikūs plaukai

Gražius plaukus turėti įmanoma. Svarbiausia – netrukdykite gamtai ir neniokokite jų pati! Taigi jei jūsų šukuosena vis dar nekelia komplimentų lavinos, veikiausiai darote ką nors ne taip.

Galbūt...

... nepakankamai dažnai lankotės pas kirpėją? Tinkama šukuosena gerokai palengvina gyvenimą. Jau nė nekalbant apie tai, kad gerai parinktas kirpimas, nepriklausomai nuo mados vėjų, leis visada jaustis stilingai. Nuo vieno iki kito kirpimo turėtų praeiti ne daugiau kaip 4-8 savaitės (priklausomai nuo šukuosenos ilgio: 4 savaitės – visai trumpam kirpimui ir 8 ilgesniems plaukams). Tiek laiko praėjus bet koks kirpimas ima prarasti savo linijas, formą, dailiai susišukuoti tampa vis sunkiau. Taigi nepamirškite reguliariai lankytis pas kirpėją!

... formuojate iš karto visus plaukus? Ne veltui grožio salone besidarbuojančios kirpėjos, kad ir kokią šukuoseną kurtų, visų pirma plaukus suskirsto atskiromis sruogomis. Tai leidžia atidžiau pasirūpinti visais plaukais. Jei namuose bandote dailiai sudėlioti iš karto visus plaukus, nenuostabu, kad dalis jų taip ir liks kristi bet kaip – nepasieksite apatinio jų sluoksnio arba pamiršite šonus. Rezultatas – nei šiokia nei tokia šukuosena. Džiovindama plaukus fenu ar dažydama juos namų sąlygomis iš pradžių perskirkite 3 horizontalias linijas ir pradėkite darbuotis ties kiekvienu sluoksniu iš eilės, pradedant nuo apatinio. Jei reikia staigiai sutvarkyti plaukus, o laiko katastrofiškai trūksta – idealiai sutvarkykite viršutinį sluoksnį ir šiek tiek paformuokite vidurinįjį.

... pamirštate šaknis? Tai svarbu ne tik kalbant apie plaukų dažymą. Dauguma moterų, formuodamos šukuoseną fenu ar į pagalbą pasitelkusios kosmetines priemones, pradeda nuo pakaušio arba kirpčiukų. Tuo tarpu jei visų pirma skirtumėte dėmesio plaukams ties šaknimis, pavyktų kur kas geriau šukuoseną papurenti, o plaukų galiukai, paprastai linkę sausėti ir skilinėti, taptų sveikesni išvengę bereikalingos cheminių priemonių ir karšto oro atakos.

... per daug „kepinate“ plaukus?
Tik labai stori ir atsparūs plaukai gali be didesnių nuostolių atlaikyti karščiausią feno srovę, garbanojimo ar lyginimo žnyples. Jei toks plaukų apibūdinimas jūsiškiams netinka – formuodama šukuoseną naudokite tik žemiausią arba vidutinę temperatūrą. Galite papildomai apsaugoti plaukus nuo perkaitimo: prieš formuojant šukuoseną apipurkšti juos nuo karščio saugančia priemone, naudoti platesnį feno antgalį, kad oro gūsis labiau išsisklaidytų, nesusitelkti ilgesniam laikui į tą patį galvos plotą.

... šukuojatės netinkamais šepečiais ir šukomis? Daugybė moterų šukuoseną formuoja apvaliu šepečiu. Apvalūs šepečiai, kurių skersmuo mažesnis nei 3 cm, skirti ne ilgesniems kaip iki smakro plaukams, taip pat jie suteikia apimties ploniems, retiems plaukams. Ilgiems plaukams reikia ne mažesnio nei 4-7 cm skersmens šepečio, tik toks padės sukurti natūraliai atrodančias, dailias bangeles arba tolygiai ištiesins lygius plaukus, padailins jų kritimą. Kad plaukai žvilgėtų, šukuokitės tik šepečiu, kurio danteliai pagaminti iš natūralių medžiagų.

... tepate kosmetinėmis priemonėmis sausus plaukus?
Geriausia šukuoseną formuoti iš ką tik išplautų plaukų, bet tiks ir lengvai sudrėkintų sruogų variantas. Dauguma kosmetinių priemonių tolygiau pasiskirsto būtent tada, kai plaukai drėgni. Išimtis – tik nuo aukštos temperatūros saugantys purškikliai, kurie purškiami ant sausų plaukų prieš pradedant darbuotis garbanojimo ar tiesinimo žnyplėmis, bei plaukų lakas.

... naudojate per daug kosmetikos?
Perdozavus putų, želė, lako ir kitų kosmetinių priemonių plaukai greitai susiriebaluoja, sulimpa, šukuosena atrodo priplota, tarsi sulaižyta. Jei jūsų plaukų ilgis – iki pečių, želė ir kremo jiems reikia maždaug 2 Lt monetos dydžio kauburėlio. Putų – tiek, kiek tilptų nedideliame kavos puodelyje. Toks kiekis kosmetikos priemonių plaukams suteiks blizgesio, purumo, jų nesulipdys ir nesuriebaluos.

... naudojatės ne tomis priemonėmis? Jūsų naudojamos šukuosenos formavimo priemonės turi atitikti jūsų plaukų tekstūrą ir būklę. O pasirinkti dabar tikrai yra iš ko. Tarkim, norite suteikti plaukams apimties. Plonus ir lengvus plaukus papurens apimties suteikiantis plaukų lakas – jis jų neapsunkins, nenusvers. Jei plaukai tankesni, šukuosenai apimties geriau suteiks putos: jos sutvirtins ir kilstelės plaukus ties šaknimis. Pačius storiausius, banguotus plaukus suvaldyti padės kremas. Tas pats pasakytina ir apie plaukų trinkimą – atidžiai rinkitės šampūną, skirtą būtent jūsų plaukų tipui: riebiems, sausiems, ploniems, dažytiems ir pan.

... neleidžiate plaukams susigulėti? Norite, kad šukuosena laikytųsi ilgiau? Duokite laiko plaukams atvėsti ir patiems atitinkamai sugulti po to, kai išdžiovinote juos fenu. Jei bandote šukuoti ar purškiate laku dar šiltus, neatvėsusius plaukus – visos jūsų pastangos nueis perniek.

... nuolat rišate plaukus į uodegėlę?
Žinoma, tai – demokratiškiausia ir patogiausia šukuosena, bet ji ne visada geriausia, ką galite pasiūlyti savo plaukams. Kad uodegėlė atrodytų dailiai, jai taip pat teks skirti laiko, kaip ir bet kuriai kitai šukuosenai. Priešingu atveju jūsų plaukai bus tik surišti, o ne sušukuoti. Maža to, ši šukuosena dar ir kenksminga: dažnai naudojant metalinius segtukus, per stipriai įtempiant plaukus ar surišant juos dar drėgnus ilgainiui ims šakotis plaukų galiukai, plaukai taps trapesni, lūžinės. Sveikesnė alternatyva uodegėlei – kasa arba sege laisvai susigeti palaidi plaukai.