Raktas į mylimojo portretą

Raktas į mylimojo portretą

Asta Bendoraitė

Kuo skiriasi tikri broliai, sukurta daugybė legendų. Pasak psichologų, vaiko atsiradimo šeimoje eiliškumas turi įtakos formuojantis žmogaus būdo savybėms. Verta pasidomėti, kuris vaikas šeimoje buvo jūsų išrinktasis.

Vyriausiasis brolis

Vienas ryškiausių bruožų – jis visur nori būti pirmas. Kažkada jis buvo neabejotinas autoritetas jaunesniajam broliui ir seseriai – jie vertino jį kaip savo vadą. Dabar jis tikisi tokio pat paklusnumo iš jūsų, o kritikos negali pakęsti.

Tiesa, šis vyriškis įpratęs globoti ir ginti, todėl visada prisiims atsakomybę, netgi ir dėl jūsų problemų, su kuriomis susidursite savo darbe.

Vyriausieji vaikai paprastai vengia konfliktų. Jauni ir nepatyrę tėvai pernelyg baiminasi dėl pirmagimio, todėl griežtai kontroliuoja visus jo veiksmus. Kai šeimoje atsiranda daugiau vaikų, situacija pasikeičia iš esmės. Vyresnėlis pradeda nerimauti, ieškoti kitų žmonių palaikymo. Kai kada jums teks savo mylimąjį palaikyti tokiomis silpnumo minutėmis. Laimei, jų pasitaiko nedaug.

Liaudies pasakose vyriausiasis brolis nedalyvauja nuotykiuose kaip kvailokas jauniausiasis brolis, jis darbuojasi laukuose. Tai ir yra svarbiausia vyriausiojo brolio gyvenimo misija – dirbti. Paprastai toks žmogus neapsiriboja pavaldinio vaid­meniu, siekia vadovauti.

Draugiškiems santykiams palaikyti vyriausiasis brolis teikia mažiau reikšmės, todėl gali sudaryti klaidingą sausoko žmogaus įspūdį. Iš tiesų jis padarys viską, kad aprūpintų ir apsaugotų šeimą.

Vyriausiasis brolis idealiai jums tinka, jei jūs:
• priklausote moterų-mergaičių tipui;
• materialinę atsakomybę už šeimos gerovę trokštate užversti ant vyro pečių;
• nemėgstate užsikrauti daug pa­reigų;
• nieko prieš, kad sutuoktinis jums vadovautų;
• svajojate apie nedrumsčiamą ramybę šeimoje.

Jauniausiasis brolis

Jis visada lieka „amžinas vaikas“. Paprastai tai šeimos numylėtinis, nuo mažumės pripratęs, kad juo būtų rūpinamasi. Jam atleidžiami tokie nusižengimai, už kuriuos vyresniesiems tektų rimtai atsakyti. Kad išvengtų atsakomybės, jis kartais tyčia stengiasi pasirodyti silp­nesnis negu yra iš tikrųjų.

Suaugus pozicija nedaug pasikeičia. Kai tik tarpusavio santykiuose iškyla kokių nors problemų ir tenka griebtis ryžtingų sprendimų, mylimasis dažniausiai nesiima atsakomybės spręsti. Mieliau jis pasiners į sau malonią veiklą neprieštaraudamas kito sprendimui. Atsakydamas į jūsų raginimą veikti jis tik juokaus.

Gebėjimas juokauti yra išskirtinė jauniausiųjų šeimos vaikų savybė, padedanti gerai sutarti su aplinkiniais. Devyniais atvejais iš dešimties jauniausiasis sūnus tampa kompanijos siela. Dėl draugų jis paaukos ne vieną ramų vakarą su šeima.

Dar viena svarbi ypatybė: daugelis jauniausių vaikų savimi nelabai pasitiki (vaikystėje patirtų skriaudų pasekmė). Suaugę jie retai pradeda verslą ar siekia karjeros aukštumų. Tiesa, jei jaunėliai turi kūrybinių gabumų, gali pasiekti pripažinimo.

Ištekėjus už jaunėlio, didžiąją dalį šeimos rūpesčių moteriai tenka vilkti ant savo pečių. Jauniausiasis brolis geras sutuoktinis gali būti, jei jūs:
• priklausote moters-motinos tipui;
• pirmenybės neteikiate materialinei gerovei;
• mėgstate pati priiminėti sprendimus;
• dievinate triukšmingus vakarėlius;
• nesate pavydi.

Vidurinysis brolis

Charakteristika nebūna vienareikšmė.

Vidurinieji vaikai tarsi suderina savyje įvairiomis proporcijomis teigiamus bruožus ir trūkumus, būdingus vyresniesiems ir jaunesniesiems vaikams. Tačiau vis tiek jie turi daugybę bendrų bruožų.

Viduriniojo brolio padėtis šeimoje psichologiškai labiausiai pažeidžiama. Viena vertus, jis negauna to pasitikėjimo savimi, kuriuo gali pasigirti pirmagimis. Kita vertus, jam stinga palankumo ir beatodairiškos meilės, kurią tėvai skiria jauniausiajam vaikui. Tyrimai daugiavaikėse šeimose atskleidė, kad vidurinieji vaikai jaučiasi kur kas vienišesni negu pirmagimiai ir jauniausieji.