+2
-0
+2
Rūkai? Vadinasi, jau esi impotentas!

Moksliškai įrodyta, kad rūkymas ir impotencija yra glaudžiai susijusios sąvokos. Ir tai nėra klausimas apie nereikšmingą ar lėtą vyriško pajėgumo silpnėjimą iki garbaus amžiaus, bet kalbama apie erekcijos sutrikimą net tarp jaunuolių. Be psichologinių veiksnių, priklausomybė nuo nikotino yra viena iš svarbiausių priežasčių, sukeliančių impotenciją.

Rūkymo poveikio erekcijai mechanizmas

Medicinoje naudojamas specifinis terminas "nikotininė impotencija" akivaizdžiai sufleruoja seksualinės impotencijos priežasties kaltininką. Cigarečių dūmo  komponentų poveikis žmogaus organizmui yra negatyvus. Iššaukiami tokie sutrikimai:

1.Kraujagyslių sistemos pažeidimas.

Vyro varpa  išvagota  kraujagyslėmis. Plūstant kraujui į varpą, ji standėja,  užtikrinama stipri erekcija. Nikotino sukelti kraujagyslių spazmai bei nikotino aktyvuojamas trombocitų sulipimo mechanizmas įtakoja krešulių kraujagyslėse susidarymą.  Trombocitai užkemša smulkias, varpą aprūpinančias  kraujagysles.  Priteka nepakankamai kraujo erekcijos būsenai išlaikyti.

Tuo pačiu metu tabako komponentų poveikis silpnina venines kraujagysles ir kraujas ne laiku  išteka  iš varpos. Gaunamas  veiksmų derinys, kai su dideliu sunkumu į varpą pritekėjęs  arterinis kraujas akimirksniu išteka per nesandarius venų kanalus ir erekcijos kaip nebūta. Taip rūkymas sukelia impotenciją.

2.Deguonies badas.

Rūkant cigaretę į plaučius patenka anglies monoksidas , susidaręs  pilnai nesudegus organiniams junginiams. Anglies monoksidas prasiskverbia į eritrocitus ir trukdo į juos patekti deguoniui. Dėl deguonies bado labiausiai nukenčia centrinė nervų sistema.  O taip pat nukenčia ir centrinės nervų sistemos specialaus padalinio, esančio stuburo smegenų srityje ir kontroliuojančio erekcijos ir ejakuliacijos centrus, funkcijos.

Be to, anglies monoksidas priverčia širdį plakti sparčiau, didėja kraujo spaudimas, veikiantis erekcijos sutrikimus. Pavargusi širdis nepajėgia pripumpuoti pakankamai kraujo, reikalingo standžiai varpai.

3.Nuodų ir nikotino poveikis.

Įkvepiamuose dūmuose  yra papildoma  eilė nuodų, įskaitant nikotiną. Tokios medžiagos trukdo  lytinių hormonų gamybai. Sumažėjus testosterono išskirimui, lytinis potraukis smarkiai sumažėja, o vyrai praranda norą  intymiems santykiams. Testosterono trūkumas  išderina ne tik reprodukcines vyrų savybes, bet smukdo psichinę bei fizinę sveikatą.

Mokslininkai konstatuoja, jog toksiniai cigarečių junginiai  blogina spermos kokybę. Tai nulemia apsigimimus, nevaisingumą.

Statistiniai rūkymo priklausomybės ir impotencijos įrodymai

Tyrimai su  45 metų „užkietėjusiais rūkoriais“ įrodė nepalankius rezultatus. Intymius aktus jie atliko ne dažniau kaip kartą per savaitę,  tęsdami juos ne daugiau kaip 4 minutes. Nerūkančių vyrų kategorijoje šie skaičiai daug kartų didesni.

Mokslininkai įrodė, kad per dieną surūkant daugiau nei cigarečių pakuotę, impotencijos tikimybė didėja 65% . Rūkant mažiau nei 20 cigarečių  per dieną,  ligos rizika laikosi ties 45%, o rūkant iki 10 cigarečių – ties 27%. Laboratoriniai tyrimai parodė, kad  susilaikymas nuo rūkymo 5-7 valandoms iki seksualinio bendravimo žymiai padidina galimus vyro gebėjimus.

Daugelis žmonių galvoja: "Kas yra tikimybė? Tai gali nutikti, o gali ir nenutikti. Aš mažai rūkau, surūkysiu cigaretę, kitą, ir niekas neatsitiks. " Tai netiesa. Netgi rūkant nedidelį cigarečių skaičių,  rūkalius pakliūva į rizikos zoną su tikimybe 16%.

Gydytojai kategoriškai įspėja, kad rūkymas sukelia impotenciją. Lytinių organų disfunkcijai įtakoja rūkymo stažas. Kuo ilgesnis- tuo didesnė problemų tikimybė. Todėl norėdami būti lovoje pajėgūs, turėtumėte nedelsdami mesti rūkyti.

Po daugelio metų cigaretė, pridegta lovoje, nebus rūkaliui kaip pasitenkinimo išraiška, bet bandymas nuslopinti nesėkmę.

Kaip gydyti erekcijos sutrikimus?

Visų pirma, nederėtų užsiimti savigyda. Pravartu žinoti, jog šiuo metu erekcijos sutrikimams gydyti Lietuvoje parduodami keturi fosfodiesterazės 5 inhibitoriai – sildenafilis, vardenafilis, tadalafilis ir naujausias šios grupės atstovas – avanafilis. Avanafilis – veiksmingas, greitai veikiantis ir gerai toleruojamas vaistas erekcijos problemoms gydyti.

Parengė: L.Varanavičienė