Saldaus miego paslaptys

Pagalvė: aukšta ar žema?
Smagu miegoti ant minkštos pagalvės, tačiau ant tokios miegant įsitempia kaklo raumenys, todėl iš ryto gali skaudėti sprandą, būti sunku pasukti kaklą.

Geriausia įsigyti žemą, mažą, pailgą plunksnų pagalvę, kurią lengva pasidėti taip, kad remtųsi galva ir kaklas. Jeigu miegant skauda strėnas, pailgą pagalvę galima pasikišti po keliais.

Lova: platesnė ar siauresnė?
Lova, kurioje miegama, turėtų būti maždaug 40 cm aukščio. Tada be vargo, neapkraunant stuburo, atsikeliama, atsistojama, atsisėdama ar atsigulama.

Kad patogiai išsimiegotum, geriau rinktis keliais centimetrais platesnę (apie 90 cm) lovą (standartinės lovos plotis - 80 cm).

Jei kamuoja nugaros skausmai, lova ir čiužinys turėtų būti dar platesni - apie metrą, nes tuomet lengviau rasti tinkamą nugarai padėtį.

Čiužinys: kietas ar minkštas?
Čiužinys, ant kurio miegama, turi būti lygus ir elastingas, lengvai prisitaikantis prie kūno formos, o kūnas prie jo turi liestis visas. Kai čiužinys pernelyg kietas, kūnas liečiamas tik keliuose taškuose, spaudžiamos kraujagyslės ir kraujas negali normaliai tekėti, todėl iš ryto rankos ir kojos būna sustingusios.

Gerai išsimiegoti trukdo ir labai minkštas čiužinys, į kurį įkritus lyg į pūkus, išlinksta stuburas ir rytą gali mausti pečius.

Miegantiems plačioje dvigulėje lovoje, geriau rinktis du atskirus čiužinius, o ne vieną didelį, nes gulint ant vieno, įkyriai jaučiami šalia miegančiojo judesiai, trukdantys užmigti, išbudinantys naktį. Jei kuris iš miegančiųjų dažnai vartosi, vientisas čiužinys iš vis netinka.

Ant nugaros ar ant pilvo?
Kai kurie tvirtina, jog geriausia miegoti ant dešiniojo šono, pusiau sulenktomis kojomis, nes taip miegant labiausiai pailsima.

Nors naktį maždaug kas 20 min. nevalingai vartomės nuo šono ant šono, dažniausiai atsibundame toje pat padėtyje, kurioje užmigome.

Reikėtų vengti miegoti kniūbsčiam, nes tokioje padėtyje išlinksta apatinė stuburo dalis, o galvą pasukus į kurią nors pusę įsitempia kaklo raumenys ir pabusti galima “surakintu” sprandu.

Miegant ant nugaros, po galva nereikėtų dėti didelės pagalvės, nes ryte bus sunku pajudinti kaklą, taip miegant formuojasi dvigubas pagurklis.