Dezodoranto naudojimo klaidos

Nežinote, kuo skiriasi antiperspirantas ir dezodorantas

Antiperspirantas slopina prakaitą, o dezodorantas – prakaito kvapą. Antiperspiranto sudėtyje esančios aliuminio druskos stabdo prakaito liaukų veiklą, o dezodorantas neutralizuoja arba maskuoja nemalonų prakaito kvapą sukeliančias bakterijas.

Tepate šlapią odą

Iškart po dušo teptis šiomis priemonėmis neverta – geriausiai antiperspirantai ir dezodorantai veikia jais tepant sausą odą.

Pamirštate drėkinti pažasčių odą

Ką tik išsimaudžiusios nepamirškite drėkinti ne tik veido ar kūno, bet ir pažasčių odos – pažastis patepusios drėkinamuoju kremu ir tik tada tepdamos dezodorantu, netepate šios ne visada geriausios sudėties priemonės tiesiai ant odos, o ir dezodorantas veikia ilgiau.

Tepate ką tik skustą odą

Ką tik skutote pažastis ir norite iškart pasitepti dezodorantu? Palūkėkite – po skutimo oda ir taip itin jautri, o tepant dezodorantu ar antiperspirantu, dar labiau ją suerzinsite.

Tepate kelis sluoksnius

 Suprakaitavote, bet neturite, kur nusiprausti, tad užtepsite dar vieną dezodoranto sluoksnį? Nepadės – dezodorantas tinkamai įsigers tik juo tepant sausą, švarią odą.

Tepate ryte

Dezodorantai ir antiperspirantai efektyvesni, kai prakaito liaukos turi mažiau darbo ir kai aplinka ne tokia drėgna, vadinasi, dezodorantu vertėtų tepti vakarais, prieš einant miegoti. Jei norite ryte tiesiog jaustis gaiviai, galite darkart brūkštelti pažastis dezodorantu, tačiau veiksmingiausia šia priemone teptis iš vakaro.

Pasitepate ir iškart rengiatės

Skubate, tad esate įpratusios pasitepti dezodorantu ar antiperspirantu ir iškart šokti į drabužius? Palaukite – leiskite priemonei išdžiūti.

Vengiate natūralių dezodorantų

Mojate ranka į natūralios sudėties dezodorantus, neva, ką jie ten padės? Esate ne visai teisūs – natūralios sudėties dezodorantai padeda ne smarkiai prakaituojantiems ar ne itin smarkiu prakaito kvapu besiskundžiantiems žmonėms.

 

Tepate kasdien

Priklausomai nuo jūsų kūno ir naudojamos priemonės, jums gali ir nereikėti teptis kasdien, nes kai kurie antiperspirantai veikia ir 48 val.

Neišbandote kitų produktų

Jei pastebėjote, kad jūsų naudojamas dezodorantas ar antiperspirantas nesumažina prakaitavimo ar prakaito kvapo, išbandykite kitas priemones – galbūt jūsų organizmas jau priprato prie ilgą laiką naudojamų priemonių, o naujos priemonės yra būtent tai, ko jums reikia.

Galvojate, kad dezodorantas – tik pažastims

Nustebsite, bet dezodorantas tinka ne tik pažastims – dezodorantu galite teptis ir kitas prakaituojančias kūno vietas: po krūtimis, po keliais ir t.t.

Straipsnio autorė – Giedrė Janušaitė, Šaltinis – Reader‘s Digest