Skilinėjantys plaukai ir jų galiukai

Plaukų galiukai skilinėja, kai pažeidžiama kutikulė ir žievės skaidulos atsiskiria. Plaukai tampa sausi, trapūs, linkę veltis, gali skilti gale ar bet kurioje kitoje stiebelio vietoje.

Priežastys

Taip atsitinka, kai plaukai dažnai šukuojami chemiškai ar per dažnai dažomi, per daug šukuojami šepečiu ar šiaušiami, ypač blogos kokybės šukomis ar šepečiais. Problema gali iškilti ir kai neatsargiai naudojami dygliuoti suktukai, kai plaukai per dažnai formuojami karšta oro srove ir kai reguliariai nepakerpami plaukų galiukai.

Sprendimai

Plaukų suskilinėjusiais galiukais atnaujinti nebegalima; geriausias sprendimas – juos nukirpti. Svarbu ne ilgis, o kokybė. Jei plaukus trinksite rečiau, tai taip pat gali padėti, nes trenkant jie yra suerzinami ir galiukai toliau skyla plauko stiebeliu aukštyn. Niekada nelaikykite džiovintuvo per arti plaukų ir nenustatykite per aukštos temperatūros. Kiek įmanoma mažiau naudokite šiluminius prietaisus. Pabandykite naudoti tokius kondicionierius, serumus, aliejukus, kurie laikinai sulipdo suskilinėjusius galiukus ir neleidžia jiems toliau skilti. Labai padeda karštas augalinio aliejaus masažas.