Plaukeliai aštriu peiliuku yra nupjaunami prie plaukelio šaknies, plauko šaknis lieka nepažeista.
Tai paprasčiausias, greičiausias ir pigiausias plaukelių šalinimo būdas.

Pagrindinis trūkumas – plaukeliai labai greitai atauga, matosi jau po 1 – 3 dienų, todėl reikia juos nuolat skusti. Nelabai tinka toms, kurių oda yra jautri, nes gali sudirginti odą, dažnai skutami plaukeliai pradeda įaugti į poodį.

Kad skutimasis būtų maksimaliai efektyvus, reikėtų laikytis keleto taisyklių:

Peiliukas turi būti kokybiškas, neatšipęs. Jei naudojate daugkartinius peiliukus, juos reiktų keisti po 3 – 5 skutimų. Yra peiliukų, kuriuose yra indikatorinė juostelė. Jai pradedant blukti reikia keisti peiliuką. Patogiausi peiliukai yra su judančia galvute, turintys specialią drėkinamąją juostelę, apsaugines pagalvėles ir leidžiantys švelniai pašalinti plaukus.

Prieš skutimąsi reikia naudoti specialius skutimosi kremus, gelį, putas, kurios drėkina, suminkština odą ir taip padeda išvengti odos sudirginimo. Tai gali būti specialūs skutimosi kremai, gelis, putos.
Skuskite pagal plauko augimo kryptį, po to gerai nuplaukite vėsiu vandeniu. Nespauskite stipriai peiliuko!

Po skutimosi būtina oda patepti drėkinamuoju balzamu, kremu ar losjonu po skutimosi, kuris ramina ir puoselėja odą. Jų sudėtyje būna antiseptinių ir drėkinančių medžiagų, aromatų.

Mitas:

Vyrauja klaidinga nuomonė, kad skutantis atauga tankesni ir storesni plaukeliai. Plaukas auga iš plauko folikulo, kurie susiformuoja žmogui gimstant ir jų daugiau atsirasti tiesiog negali. Tokia nuomonė vyrauja dėl keleto priežasčių: nupjautas išilgai plaukelis augdamas atrodo storesnis dėl skersinio pjūvio. Jei nuskutami šviesūs, švelnūs pūkeliai, jų vietoje iš tiesų gali ataugti tvirtesni ir tamsesni, tačiau jų skaičius negali padidėti. Dėl šios priežasties nerekomenduojama skusti veido plaukų. 

Autorė: Ieva Kleinauskienė