+0
-1
-1
SLAUGA NAMUOSE: PAGALBA LIGONIUI IR JO ARTIMIESIEMS

Imunitetas.lt gavo vilnietės Marijos Šiplienės laišką. Nedažnai sulaukiame padėkų laiškų, taigi norime juo pasidalinti su jumis:
Man greit 50. Esu paprasta lietuvė moteris, užaugusi tradicinių, dabar atrodančių senovinių pažiūrų šeimoje, kur rūpinimasis artimais žmonėmis – maži jie ar seni, sveiki ar neįgalūs – buvo įprastas kiekvienam šeimos nariui. Taigi, kai atėjo laikas slaugyti senyvą ligotą tėvą, tai priėmiau be nerimo ir dvejonių. Vėliau tėtį ištiko insultas ir jis jau nesikėlė iš lovos. Priežiūros jam reikia visą parą. Gyvenu viena, vaikai jau suaugę ir įsikūrę kitur, taigi, ir ligonio priežiūra neturiu su kuo pasidalinti. Ryte ir vakare pati pakeičiu jam sauskelnes ir lovos skalbinius, pamaitinu, tačiau ką daryti dieną, kai aš darbe? Negaliu savo tėvuko visai dienai palikti vieno: reikia pažiūrėti, kaip jis? Kaip jaučiasi? Gal skauda ką? Negali jis būti šlapias ir alkanas per dieną. Prašyti, kaip įprasta, kad kuri nors kaimynė atbėgtų pažiūrėti? Bet jos pačios nestiprios ir gulinčio ligonio nepavers, ne visos ir moka. Ir kaip joms atsidėkoti po to: gal ką nupirkti, o gal pinigėliais? Tuomet, kiek duoti? Ir galimos pragulos gąsdina: kaip neleisti, kad jos atsirastų? Kaip jas gydyti, jei visgi atsiras?
Pasiguodžiau bendradarbei ir sužinojau, kad jos kaimynės mamą slaugo ateinanti slaugytoja iš kompanijos „NST Baltija“. Paskambinau jiems. Pasakiau, kokios pagalbos tikiuosi, paklausiau, kuo gali man padėti. Suderinome susitikimo laiką ir sulaukiau kompanijos atstovo ir slaugytojos savo namuose, susipažinome. Aptarėme, kada ir kiek reikia pabūti su ligoniu, kokios procedūros bus atliekamos, sudarėme slaugos planą, pasirašėme sutartį. Tėvuką lanko bendrosios praktikos slaugytoja – ji gali ir gydytojo paskirtus vaistus suleisti, ir spaudimą pamatuoti, ir sekti ligonio sveikatos būklę, nes ateina kasdien kelioms sutartoms valandoms. Mano žmogų prižiūrės profesionalė, todėl jis išvengs pragulų ir kitų gulinčiam ligoniui gresiančių pavojų. Pamaitins ir pasikalbės su juo. Esu rami, kad tėvukas nebus vienas visą dieną, kad juo pasirūpina ne tik kvalifikuota specialistė, bet ir geros širdies, maloni moteris.
Man iš tiesų nukrito sunki našta nuo pečių - nebereikia nerimauti ir galiu ramiai dirbti.
...Aš jau imu svajoti apie trumpas atostogas...Juk gyvenimas tęsiasi...

Imunitetas.lt atstovė Kristina pakalbino UAB „NST Baltija“ direktorę Dalią Mickūnienę:

- Esate naujokai slaugos rinkoje. Papasakokite apie save, savo veiklą.
Norvegiško kapitalo įmonė „Norwegian Service Team Baltija“ ne naujokė Lietuvoje. Pagrindinė kompanijos veikla – personalo nuoma. Nuolat dirbame su žmonėmis ir pastebėjome, kad Lietuvoje trūksta slaugos ir pagalbos namuose paslaugų. Liepos mėnesį gavome licenciją verstis asmens sveikatos priežiūros veikla ir nėrėme į darbus.

- Kam skirtos jūsų paslaugos? Ar tik sunkios būklės gulintiems ligoniams?
Mes padedame visiems, kam reikia slaugos, globos ar pagalbos buityje. Rūpinamės senyvais, neįgaliais, sergančiais ar atgaunančiais jėgas po traumos žmonėmis, taip pat vaikais ir naujagimiais. Mūsų teikiamos slaugos ir pagalbos namuose paslaugos apima platų ratą – nuo namų ruošos iki medicininių procedūrų, kurioms atlikti reikia slaugytojo kvalifikacijo.
Jei reikia, galime budėti prie ligonio ir ligoninėje.

- Esate norvegiško kapitalo įmonė. Ar kainos prienamos lietuvio kišenei?
Akcentuodami norvegišką kapitalą norime atkreipti dėmesį ne į paslaugos kainą, bet į kokybę. Slaugymas – atsakinga pareiga ir „NST Baltija“ yra aukštai pakėlusi kokybiško aptarnavimo kartelę.
Mūsų paslaugų kaina priklauso nuo įvairių aplinkybių: nuo priežiūros sudėtingumo – ar tai pagalba buityje senyvam žmogui, ar gulinčiam ligoniui reikia rimtos medicininės pagalbos. Taip pat atsižvelgiame į slaugos periodą, valandų kiekį per dieną – kuo ilgesnė numatoma slauga, tuo mažesni įkainiai, kurie svyruoja nuo 13 iki 22 litų už valandą. Mūsų slaugytojos yra įdarbinamos pagal LR įstatymus ir mokami mokesčiai valstybei, jos turi bendrosios praktikos, bendruomenės ar vaikų slaugytojų licencijas, todėl mūsų kaina yra didesnė nei nelegalių slaugytojų. Be to, paslaugos kaina nėra didelė, įvertinus, kad jums nereikia išeiti iš darbo ir likti namuose prie sergančiojo, ir visuomet , kai reikia, turėsite atokvėpio valandėlę ar ramybę, kad artimasis yra prižiūrimas, kai jūsų nėra šalia.

- Kaip sekasi veikla? Daug turite užsakymų?
Nors, kaip minėjau, dar tik pati pradžia, bet jau užsakymų turime, dirbame, stengiamės. Sulaukiame daug skambučių, žmonės teiraujasi, domisi. Mes atidžiai įsiklausome į jų pageidavimus, ieškome abiems pusėms priimtinų sprendimų ir juos randame. Pradėję dirbti pagal patvirtintą teikiamų paslaugų sąrašą , susidūrėme su realybe, kad slaugomiems žmonėms reikia kur kas įvairiapusiškesnės pagalbos nei numatėme, pavyzdžiui, slaugomajam svarbu, kad jo mylimam augintiniui būtų įpilta vandens ir paduota ėsti, kol šeimininkas pats negali juo pasirūpinti, arba tiesiog palydėti garbaus amžiaus žmogų į polikliniką.
Pagal žmonių paklausimus nuolat plečiame paslaugų spektrą, tuo siekdami maksimaliai patenkinti jų poreikius.

- Ar paslaugas teikiate visoje Lietuvoje?
Kol kas paslaugas teikiame tik Vilniuje, tačiau jei reikia ilgalaikės slaugos rajone, mes galime aptarti ir tokius atvejus. Mes dirbame lanksčiai, mokame prisitaikyti prie kliento norų.

Daugiau informacijos gausite susisiekę su UAB „Norwegian Service Team Baltija“ atstovais Vilniuje, tel. (8 5) 215 9992, mob. 8650 99951, adresu Švitrigailos g. 11c, LT-03228, www.nstgroup.lt, el.pastas kristina@nstgroup.lt