+0
-1
-1
Sluoksniuojasi nagai ?

Sluoksniuojasi nagai ? Imkitės priemonių!


Nagų sluoksniavimosi priežastys:

  • Lako valymas priemonėmis, kuriose yra acetono.
  • Nagų karpymas žirklutėmis.
  • Nago padengimas laku be pagrindo.
  • Naudojamas netinkamas pagrindas (jame neturi būti formaldehido).
  • Neteisingas priaugintų nagų nuėmimas.
  • Sausas patalpų oras.
  • Baseino lankymas neapsaugojus nagų laku (baseino vandenyje yra chloro).
  • Nagų naudojimas kaip atidarymo, krapštymo, grandymo įrankio.
  • Kalcio bei kitų svarbių vitaminų trūkumas
  • Hormoniniai organizmo pokyčiai (paauglystė, menopauzė, diabetas ir kt.)

Nekarpykite, naudokitės tik dilde

Pirmiausia, reikia geros dildės. Jos paskirtis - ne tik patrumpinti nagus, bet ir pašalinti nelygumus bei neleisti nagui pradėti sluoksniuotis. Jei ant nagų atsiranda žvynelių pavidalo sluoksneliai, nagai nespėja užaugti ir pradeda lūžinėti iš šonų, naudokites ne deimantine, ne safyrine, ne kartonine, o tik krištoline dilde. Krištolinės dildės yra labai švelnios. Reguliariai jas naudojant lengvai susitvarkysite nagus. Tokios dildės būna labai tvirtos, vieną krištolinę dildę galite naudoti metų metus. Vargu ar ji sulūš ar susidėvės. Dildę naudokite kasdien. Jei nagai nelakuoti, galima juos poliruoti įvairiomis kryptimis.Jei nagai padengti laku, švelniai juos poliruokite nuo kraštelių link centro. Svarbu nušlifuoti kraštus ir neleisti jiems pradėti sluoksniuotis. Nagai auga kasdien, todėl ir dilde šlifuoti juos reikia kasdien. Ar nagai pakankamai nušlifuoti, parodys "pėdkelnių testas" - perbraukus, niekas neturi kliūti. Jei klūva, šlifuokite dar kartą. Kiekvieną sykį pajutę, kad nagas bent kiek kliūna, imkitės dildės - nors ir kelis kartus per dieną. Po 1-2 savaičių pastebėsite pokyčius į gera.

Šlifuokite tik švarius ir sausus nagus. Nekirpkite nagų žirklutėmis - gali atsirasti mikroskopinių įtrūkimų. Jokiu būdu nekramtykite nagų. Naudokitės tik dilde!


Apsaugokite ir drėkinkite

Neretai nagai sluoksniuojasi, negražiai atrodo dėl drėgmės trūkumo. Tačiau jiems trūksta ne vandens. Vanduo - nagų priešas. Nagai drėkinami specialiomis drėkinančiomis priemonėmis, kurių yra geruose po laku naudojamuose pagrinduose.

Kartais vengiama lakuoti nagus, manant, kad jiems reikia kvėpuoti. Iš tiesų nagams daug labiau kenkia išoriniai dirgikliai: vanduo, muilas, skalbimo priemonės, indų plovikliai, sausas patalpų oras,- nuo kurių nagai silpnėja. Laku padengtas nagas yra puikiai apsaugotas nuo aplinkos poveikio. Ar pastebėjote, kaip greitai auga nagai, prie kurių priauginti dirbtiniai nagai? Nagams visai patogu būti uždengtiems, todėl jie ir auga.

Odą dirginančios cheminės medžiagos (šarmai, balikliai, skiedikliai)  yra pavojingos ir nagams. Tai, kad nagai yra kieti, nereiškia, kad jie nebus paveikti cheminių medžiagų. Dirbdami su tokiomis medžiagomis, visada naudokite apsaugines pirštines.


Maitinkite

 Labai dažnai užmirštama naudoti aliejų nagams, tuo tarpu jis labai svarbus nagą maitinant. Specialų nagų priežiūrai skirtą, ricinos, sezamų arba tiesiog gerą alyvuogių aliejų reikia tepti ne tik ant nago paviršiaus, bet ir ant odos, dengiančios nago pagrindą – kutikulos, ir įtrinti sukamaisiais judesiais. Aliejus, įtrinamas į odą, maitina nagą ir tuomet, kai jis padengtas laku. Gerai nagus maitina avokadas. Puiki nagų stiprinimo priemonė - citrina. Perpjaukite ją per pusę, į minkštimą suleiskite nagus ir palaikykite 3-5 minutes.

Bent kartą per savaitę rekomenduojama patepti rankas storu riebaus maitinančio kremo sluoksniu, užsimauti pirštines ir palaikyti per naktį.

Peržiūrėkite savo valgiaraštį: nagai greitai parodo, jei organizmui trūksta kalcio ir magnio, jiems reikalingas reikalingas cinkas, vitaminai A, E, D, B6. Jei šių būtinų vitamin ir mineralinių medžiagų nepakankamai gaunate su maistu, naudokite vitaminų kompleksus.