Sodo darbai rugpjūtį

Praretinkite gausiai derančių vaismedžių šakas, retinkite senus uogakrūmius, nes nuskynus uogas gerai matomos sutankėjusios šakos, kurias reikia išpjauti.

Nuo rugpjūčio vidurio galima sodinti įvairius spygliuočius, juos gausiai paliejant, bet neperliejant, kad dėl deguonies trūkumo nepajuoduotų šaknys ir sodinukai nežūtų.

Mėnesio pabaigoje sumedėjusiais auginiais dauginkite baltuosius ir raudonuosius serbentus, nes jie šaknijasi ilgiau negu juodieji.

Iki rudens spės užaugti rugpjūčio pradžioje pasėti špinatai, salotos, ridikėliai, rūgštynės, daugiamečiai svogūnai.

Kad netamsėtų ir neišretėtų žiedinių kopūstų galvutės, juos pridenkite įlaužtais lapais. Pjaukite brokolius, kol žiedynai dar neišretėję, o žiedkočiai nesukietėję, nes pradėję žydėti jie maistui netinka. Jeigu mėnesio pabaigoje nulaužysite Briuselio kopūstų viršūnes, jų gūžės geriau augs.

Šparagines pupeles ir žirnius reikėtų nupjauti, nes žemėje pasilikusios šaknys praturtins dirvą azotu.

Periodiškai šalinkite pageltusius apatinius pomidorų lapus, kaskart nuskindami ne daugiau, kaip po porą, kad jų neliktų po nokstančiais vaisiais, o įtrūkusius, kad nepradėtų pelyti, patepkite rupia druska. Pomidorai greičiau užaugs ir sunoks, jei mėnesio pradžioje nuskinsite viršūnes ir neprasiskleidusius žiedus.

Agurkus skinkite ne traukdami, o pasukdami virkštis, kotelius prispausdami nykščiu. Tai darykite kas antrą dieną, nes peraugę stabdo naujų mezgimąsi.

Dauginkite ir persodinkite daugiametes gėles, kad žiedai būtų stambesni, išlaužykite visus jurginų silpnus ir šoninius pagrindinių stiebų ūglius, nuolat laistykite ir kas savaitę tręškite chrizantemas.