Šokolado komponentai gali sumažinti širdies ligų riziką

150 moterų mokslo vardan kasdien valgys šokoladą, rašo telegraph.co.uk. Joms bus duodama šokolado, siekiant ištirti, ar kakava turi gydomųjų savybių. Rytų Anglijos universiteto mokslininkai aiškinsis, ar šokolade esantys komponentai gali sumažinti širdies ligų riziką antrojo tipo diabetu sergančioms moterims.

Diabetikai dažnai serga širdies ligomis, o sunkios būklės ligoniams širdies ligos dažnai būna mirties priežastis.

Gydytojai įspėja sveikuosius ir sergančius diabetu be priežiūros nepulti valgyti šokolado dideliais kiekiais, nes jame – daug cukraus ir riebalų, kurie kenkia diabetikams ir didina nutukimą.

Pagrindiniame šokolado komponente– kakavoje daug antioksidantų flavonoidų, kurie, kaip jau įrodyta tyrimais, mažina širdies ligų riziką. Paprastai gaminant iš kakavos šokoladą, dauguma flavonoidų sunaikinami.

Tačiau Belgijos šokolado gamintojai specialiai moksliniam tyrimui pagamino šokolado su daugiau flavonoidų ir soja, kurioje taip pat gausu naudingų cheminių medžiagų.

Tyrimui atrinktos moterys, kurios turi būti sulaukusios menopauzės, kasdien suvalgys po 27 gramus šokolado, taip pat gers cholesterolį mažinančius vaistus.

Tyrimui vadovaujantis mokslininkas ir Rytų Anglijos dietologijos ir sveikatingumo profesorius Aedinas Cassidy’is sakė: „Rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis beveik vienoda tiek vyrams, tiek menopauzės sulaukusioms moterims, tačiau tiriamos moterys.“

„Tikimės įrodyti, kad kasdien gaunamas didesnis kiekis flavonoidų suteiks didesnę apsaugą nuo širdies ligų, tad ateityje moterys galės sumažinti širdies ligų riziką.“

Šaltinis | Dietinis gydymas bendrojoje praktikoje | Gydytoja dietologė Jūratė Dobrovolskienė