Soliariumas: eiti ar ne?

Apie saulės poveikį organizmui šnekama labai daug. Veikiant saulės spinduliams gaminasi vitaminas D, stiprėja organizmas. Tačiau Saulės paprastai užtenka tiek, kiek jos “pasigaunama” gatvėje. Paplūdimyje irgi galima pagulėti, tačiau eiti ten kaip į darbą - tikrai nieko gero!

Paskutiniaisiais dešimtmečiais, daugelis žmonių natūralius saulės spindulius keičia į dirbtinius, lankydamiesi soliariumuose, kurių lempos skleidžia ultravioletinius spindulius ir veikia odą panašiai kaip saulės spinduliai.

Ar žinote, kad:

gamtoje A ir B spindulių santykis bei intensyvumas priklauso nuo įvairiausių veiksnių: dienos meto, oro užterštumo, atspindžio nuo vandens, sniego ar smėlio,

soliariume A ir B spinduliai suderinti vieni su kitais ir “protingai” dozuojami,

universalių receptų, kiek reikia degintis, nėra - tai lemia ne tik konkretaus žmogaus odos tipas, bet ir sveikatos būklė.

Svarbu:

turintiems daug apgamų, strazdanų, vaikystėje smarkiai nudegusiems saulėje ir tiems, kurių šeimos nariai sirgę melanoma, sergantiems odos bei kitomis ligomis, vartojantiems kai kuriuos vaistus, soliariumais naudotis nerekomenduojama.

Geri patarimai:

einant į soliariumą ar deginantis saulėje nereikėtų kvepintis, kadangi eteriniai aliejai, veikiami spindulių, gali paskatinti pigmentinių dėmelių atsiradimą,

norint, kad oda gražiai parustų, pakanka aštuonių saulės vonių per mėnesį, o įdegiui palaikyti, paskui pakanka vienos per savaitę,

tą pačią dieną lankytis soliariume ir lepintis saule gamtoje nerekomenduojama,

deginantis soliariume, kaip ir saulėje, būtina vartoti specialius kremus, kuriuose esantys antioksidantai neutralizuoja laisvuosius radikalus, apsaugo odą nuo sausėjimo, raukšlių susidarymo.

Jei soliariumą lanko sergantis melanoma, turintis daugybę pakitusių apgamų, vėžinės odos ligos vargu ar pavyks išvengti.

Esant nors mažiausiai abejonei, prieš einant į soliariumą būtina pasikonsultuoti su gydytoju dermatologu. Sveikas žmogus saikingai naudotis soliariumu gali. Tik labai svarbu, kad ši paslauga būtų atliekama kokybiškai, o važiuojantiems atostogauti į šiltus kraštus, kad kūnas nepatirtų per didelio saulės šoko, netgi rekomenduojama prieš tokį poilsį kiek pagrūdinti odą. Jei soliariumo darbuotojai kompetentingi, pirmąkart atėjusiam niekuomet neleis gulėti jame 20 minučių, nes pradžioje rekomenduojami ne ilgesni nei 5 minučių seansai. Soliariumai pakankamai gerai odą dezinfekuoja, tačiau tam pakanka trumpų 5-10 minučių ir visiškai nereikia jame gulėti pusvalandį.