Sportas darbo vietoje

Darbas biure neretai vargina labiau nei fizinis triūsas. Nuo sėdėjimo prie kompiuterio viena poza nuvargsta ir raumenys, ir nervų sistema, o monitorius ne pačiu geriausiu būdu veikia akis. Išsaugoti žvalumą ir pagerinti darbingumą padės paprasta trumpa mankštelė.

Pajuskite, kaip išsitiesia jūsų stuburas.

Ilja Ivančekovas, fizioterapeutas ir jogos instruktorius, žurnalui „Zdorovje“ sako: „Ilgas, beveik nejudrus sėdėjimas viena poza mums kenksmingas. Jis sukelia stuburo problemų kaklo, krūtinės, dubens srityje. Nuo kompiuterio pavargsta akys. Dešimties minučių gimnastika nuo visų problemų išsivaduoti, žinoma, nepadės, bet leis išvengti daugybės nemalonumų“.

Poilsis akims

Mankštelę pradėkite pratimais akims.

Kelias sekundes užsimerkite, paskui atsimerkite ir tankiai pamirksėkite.

Laikydami galvą tiesiai pakelkite akis į lubas. Paskui pažvelkite žemyn, galva neturi judėti. Nekeisdami pozos pažvelkite į kairę, paskui į dešinę.

Užsimerkite. Akimis brėžkite ratus iš pradžių pagal laikrodžio rodyklę ir prieš, paskui – horizontalias „aštuoniukes“ iš pradžių į vieną pusę, paskui į kitą.

Prieikite prie lango. Raskite kokį nors tašką ant stiklo. Kelias sekundes žvelkite į jį, paskui akimis susiraskite kokį nors nejudantį objektą už lango. Tokį pat pratimą galima daryti neatsikėlus nuo stalo, pasiėmus pieštuką ir tai žiūrint į jo galiuką, tai į daiktą, esantį pakankamai dideliu atstumu nuo jūsų.

Poilsis nugarai

Kaip reikiant pasitempkite. Pajuskite, kaip išsitiesia stuburas, kaip tempiasi raumenys ir raiščiai.

Pakelkite rankas į viršų ir sunerkite jas. Lėtai lenkitės į dešinę, grįžkite į pradinę padėtį, paskui lygiai taip pat lenkitės į kairę. Pakartokite du tris kartus.

Sėdėdami (jei leidžia kėdės atkaltė) arba stovėdami sunerkite rankas už nugaros ir pasistenkite kiek galėdami pakelti jas į viršų.

Pakelkite vieną ranką, sulenktą per alkūnę, ir tieskite kuo toliau už galvos, padėdami laisvąja ranka. Pakartokite su kita ranka.

Poilsis kojoms

Sėdėdami ant kėdės, „pabėgiokite“ kojomis po grindis.

Toje pačioje padėtyje „pavaikščiokite“ ant išorinės pėdos pusės, ant vidinės, ant kulnų ir pirštų.

Atsikelkite ir pasivaikščiokite po kambarį, koridorių, jei yra galimybė – nusileiskite laiptais ir grįžkite atgal.

Kaip mažiau pavargti?

Keli patarimai, kaip sėdėti už darbo stalo, kad mažiau pavargtumėte.

Prieš sėsdami ant kėdės prieikite prie sienos ir „išlyginkite“ savo stuburą. Tam reikia prisiglausti prie sienos galva, pečiais, sėdmenimis ir kulnais. Pasistenkite prisiminti šią padėtį ir ją išlaikyti. Jei jaučiate, kad vėl imate kūprintis, prieikite prie sienos ir priminkite sau taisyklingą padėtį.

Nesėdėkite sudėję koją ant kojos – tai trukdo normaliai kraujotakai. Stenkitės nuolat keisti kojų padėtį. Naudokitės kiekviena laisva minute, kad atsikeltumėte nuo kėdės ir nors šiek tiek pavaikščiotumėte. Mūsų kūnas sukurtas, kad judėtų.