Sportas mažiesiems

Kad vaikas būtų sveikas, negana tik taisyklingos mitybos, patogių baldų ir pakankamo miego. Jei vaikas sportuoja būrelyje ar vaikšto į baseiną – jums pasisekė. Jei matote, kad parėjusi iš mokyklos atžala kursuoja trajektorija „sofa – kompiuterio stalas – pianinas“, laikas užrašyti jį į sporto salę. Vaikiškos programos dabar yra daugelyje didžiųjų sporto klubų. Ką nors įdomaus galima rasti bet kokio charakterio ir pomėgių vaikui?

Šokių programos

Hiphopas ir funk, rokenrolas ir disko, vakarietiškos ir Lotynų Amerikos melodijos – kad ir pagal ką vaikas šoktų savo kambaryje, tai daryti vadovaujant kvalifikuotam treneriui bus kur kas naudingiau. Šokiai naudingi stiprinant nugaros raumenis, formuojant taisyklingą laikyseną, jie gerai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą.

Jei paauglys staiga ištįso ir kompleksuoja dėl savo kampuotumo ir negrabumo, šokiai – puikus būdas pasiekti harmonijos su savimi. Be to, dažnai tai vienintelis fizinio aktyvumo būdas, kurį renkasi itin meniškos ir neformalios natūros.

Baseinas

Daugelis mokyklų organizuoja kassavaitinius užsiėmimus baseine. Jei vaikui tai patinka – kodėl gi nepratęsus naudingo malonumo? Plaukimo pamokos padės pagerinti įgūdžius ir pasijusti užtikrinčiau, jei vaikas neseniai išmoko plaukti. O dar galima užsiiminėti vandens aerobika, sinchroniniu plaukimu (tai labai patinka mergaitėms) arba vandens polo. Jei vaikas kenčia dėl antsvorio, baseinas – pats geriausias variantas: vaikui ne taip sunku ir ne taip nejauku, kaip sporto salėje su grakščiais bendraamžiais.

Jei vienų paauglių į sporto salę nė nenuvarytum, kiti pasiruošę imtis bet kokių dietų ir sportų, kad tik jų besiformuojančios formos primintų suaugusiųjų idealus iš žurnalų viršelių. Geriausia, ką galite padaryti matydami, kur link viskas krypsta – pasiūlyti gerą klubą ir kvalifikuotą trenerį, kuris supranta, ką galima daryti esant trylikos ir ko – ne.

Norint lavinti visas raumenų grupes, išsaugoti lankstumą ir įsisavinti jėgos pratimų techniką nebūtina laukti, kol baigsis augimas. Su savo darbą išmanančiu treneriu galima pradėti treniruotis tuomet, kai tik to norisi.