Stilingos šeimos ritualų kūrimas

Pasirinkit laiką būti kartu. Šeimos tradicijos yra puikus būdas suartinti šeimą, nesvarbu, kokie užsiėmę yra jos nariai. Vienas didžiausių sunkumų gali būti laiko, susijusio su mokykla ir aktyvia veikla arba su jūsų darbu, suplanavimas.

Tai gali skambėti kvailai, bet kasdieniniai, kassavaitiniai, kasmėnesiniai ar net kasmetiniai ritualai taps puikia tema pokalbiams, linksmų istorijų pasakojimams. Šie ritualai neprivalo būti brangūs. Net pats paprasčiausias dalykas – susiėjimas prie stalo gali turėti ypatingą reikšmę. Kadangi mūsų šeimoje yra du dirbantys tėvai ir du maži vaikai, tai savaitgaliai yra svarbūs visai mūsų šeimai. Taigi, aš sugalvojau būdą, kaip nuo įtemptų darbo dienų pereiti prie poilsio savaitgalį, sugalvodama Penktadienio vakarienės ir Šeštadienio pusryčių blynų ritualus.

Kaip man šovė į galvą tokia mintis?

Kai mano draugė papasakojo, kad kiekvieną penktadienio vakarą jie su šeima turi ypatingą vakarienę, kurios metu kiekvienas šeimos narys turi pasipasakoti, kas geriausio nutiko jam per praėjusią savaitę, aš supratau, kad noriu sugalvoti panašų ritualą ir mūsų šeimai. Kaip ir draugės šeima, manoji susėda prie bendro stalo kiekvieną savaitę, nesvarbu kokios bebūtų aplinkybės. Kiekvienas džiaugiasi galėdamas atsipalaiduoti kartu, net jei dėl to reikėjo kažką paaukoti. Tai ritualas, kurį mes galėsime tęsti ir vaikams esant mažiems, ir einant į mokyklą, ir lankant universitetą.

Kaip vakarienė mus suveda

Vakarienės pradžioje visi pasipasakojame apie geriausią šios savaitės įvykį. Tai sukuria labai teigiamą atmosferą. Vietoje to, kad susiėję skųstumėmės apie tai, kas blogo įvyko per šią savaitę, mes vakarą pradedame pakilia nuotaika. Vaikams lengviau kalbėti, jei iš anksto žino pokalbio temą. Jei penktadienio vakarą pas mus ateina svečių, jie taip pat prisijungia prie bendros vakarienės.

Ką aš patiekiu savaitės vakarienei

Mes visi mėgstame keptą viščiuką su keptomis bulvėmis ir šviežiomis daržovėmis bei lazaniją. Vasarą mes dažnai kepame mėsainius ir surengiame iškylą gamtoje. Man patinka gaminti desertus, o vaikai man dažnai padeda. Mes gaminame šokoladinius pyragaičius, kepame įvairius nesudėtingus pyragus – mes juos pagaminame iš anksto ir saugome penktadienio vakarienei. Aš niekuomet nenaudoju paruoštų mišinių. Manau, kad maisto gaminimas nuo pat pradžios yra lengvas, daug linksmesnis vaikams, o pačių pagamintas maistas kur kas skanesnis!

Kaip mes leidžiame laiką

Darbo dienomis iš ryto mes labai skubame. Aš turiu apsirengti, paruošti dukrai priešpiečius, padėti abiems vaikams susiruošti į mokyklą. Laiko prašmatniems pusryčiams nebelieka. Šeštadieniais, kai mes niekur neskubame, mes gaminame ypatingą blynų tešlą ir kepame įvairių formų blynelius. Mano dukra mėgsta širdeles, o sūnui patinka tradiciniai apvalūs bet didžiuliai blynai. Tai laikas, kada mes galime kartu kvailioti. Manau, tai labai svarbu, kol vaikai maži.

Ką jūs galite daryti savo šeimoje

Išsirinkite dieną, kuri tiktų visiems šeimos nariams, ir paskirkite ją buvimui kartu. Tegul tai bus ypatinga diena. Neleiskite kitiems įvykiams jos užgožti (žinoma, išskyrus labai ypatingus atvejus). Sugalvokite kokį nors nesudėtingą užsiėmimą, kurį darytumėte kaskart susirinkę – tai ir bus jūsų ritualas. Tai gali būti savaitės įvykių pasipasakojimas kaip mūsų šeimoje arba koks nors žaidimas. Žodžiu tai, ką jūsų vaikai ir jūs vertinsite ir puoselėsite.