Stilius: parsivežk iš kurorto

Sunku apsirengti stovint prie pilnos rūbų spintos. Ir gerokai lengviau kai visas garderobas sutalpintas į nedidelį kelioninį krepšį. Kodėl? Nes kelionėje ar kurorte moki panaudoti tai, ką turi, drąsiau ir išmintingiau!

Kalbant apie stilių, kurorte galioja savos taisyklės. Jos leidžia elgtis laisviau ir patogiau. Juk pereiti Basanavičiaus gatve kūną pridengus vien bikiniu – galima, o štai lygiai taip pat pasielgti Laisvės alėjoje ar Gedimino prospekte – šiukštu ne. Ir vis dėlto kai kurias stiliaus ir grožio taisykles verta parsivežti iš kurorto namo!

1. Daug funkcijų. Rūbus galima panaudoti taip, kaip reikia ir... taip, kaip leidžia tavo fantazija. Kurorte tai atsiskleidžia itin gerai. Juk neatsiveši čia visos savo rūbų spintos. Štai kodėl kartais tenka improvizuoti. Išsitepei savo sijoną? Žiū – tavo stilingoji palaidinė be petnešėlių, su gumelėmis ties krūtine, gali puikiausiai jį pakeisti! Arba tapti palerina, saugančia nuo vakaro vėsos ir derinama prie kitų rūbų. Megztinį, kurį kol kas per karšta vilktis, bet tingisi nešiotis rankoje, galima užsimesti ant pečių, susirišti ant klubų arba permesti per vieną petį tarsi romėnų togą, rankoves susegant mažute sege. Skarelė tampa ir plaukų lankeliu, ir kelnių diržu, ir
netgi rankinės papuošalu, jau nė nekalbant apie plačias plataus šalio galimybes! O štai namuose, kur viskas tvarkingai sudėliota į lentyėles, rūbai kažkodėl ir vėl imami naudoti tik griežtai pagal tą paskirtį, kuri buvo parašyta jų etiketėje. Pamiršk taisykles, galvok it improvizuok iš naujo!

2. Daug sluoksnių.
Dėl tos pačios priežasties, kad nesusiveši į kurortą visų savo turimų rūbų, neretai tenka improvizuoti ir jų deriniais. Netikėtai atšalo oras, o tu, tikėdamasi tik svilinančios kaitros, nė nepagalvojai įsimesti megztinio? Tenka suktis iš padėties: ant berankovių marškinėlių užsimesti marškinėlius ilgomis rankovėmis, ant šių – trumparankovius marškinėlius vietoje liemenės, ir dar sudrapiruoti ant pečių šalį. Būtinai pamėgink sluoksniavimo principą ir namuose. Tai – ne tik naujos aprangos galimybės, tai – ir šventė fantazijai!

3. Nauji deriniai. Niekada nemanei, kad tavo plonutis sportinis švarkelis kuo puikiausiai dera prie romantiško nėriniuoto sijono? Kur gi, jei ne kurorte, tokį derinį išbandysi – aplinkybės dar ne to pareikalauja. Ir kodėl gi to dar kartą nepamėginus namuose? Sijonas nuo dalykinio kostiumėlio ir džemperis su kapišonu, suknelė ant petnešėlių ir šilta megzta palerina – kodėl gi ne? Nenuostabu, kai kas gal ir atrodys vis dėlto nesuderinama, bet neabejotinai atrasi ir stulbinančiai patrauklių komplektų!

4. Makiažo etiketas. Jei nesiveži visos rūbų spintos – veikiausiai neatsiveši ir visut visutėlės kosmetinės. Taigi taip pat teks siekti maksimalaus efekto minimaliomis priemonėmis. Dieną čia natūralu apsieiti apskritai be makiažo arba pasidaryti tik minimalų. Juk nepatogu būtų mėgautis saule ir jūros bangomis su sluoksniu dažų ant veido. Na, o vakare ir fantazijai galima duoti laisvę – makiažas tampa ryškesnis, kruopštesnis.Ne pro šalį būti atlaidesnei sau ir sugrįžus namo: nebijok dieną išsiversti, tarkim, vien su blakstienų tušu ir lūpų blizgesiu. Ryškesnių tonų era prasideda po 18 valandos. O jei prireiks – nebijok vienos priemonės, kurios neturi, pakeisti ta, kurią turi po ranka:

• Lūpų dažai gali atstoti skaistalus;
• Veido kremą iš bėdos gali panaudoti kaip plaukų želė;
• Plaukų kondicionierius puikiai tiks vietoje skutimosi kremo ar putų darantis depiliaciją;
• Jei į akių šešėlius pabaksnosi sudrėkintu šepetėlio galiuku – gausi visai neblogą norimos spalvos akių apvadų pireštuko pakaitalą;
• Vazelinas lūpoms – visai geras kremas sukietėjusiai alkūnių ir kulnų odai.

Be abejo, sąrašą galima tęsti. Gal šiemet ką nors netikėto atradai ir tu?

5. Kūno priežiūra. Kūną reikia mylėti ir puoselėti ne mažiau, nei veidą. Deja, kasdien ši elementari tiesa dažniausiai pamirštama. Drėkinti, drėkinti ir dar kartą drėkinti, bent kartą per savaitę palepinti šveičiamuoju prausikliu ar kremu, kasdien patepti drėkinamuoju losjonu. Kurorte drėkiklis saulės nugairintai odai tampa būtinybe. Tačiau šį gerą įprotį ypač verta parsivežti ir namo!