Šukos - raktas į žavesio karalystę

 Nors šukos – kasdien naudojamas daiktas, daugelio jų paslapčių, gudrybių ir funkcijų paprasčiausiai nežinome. Ką būtina žinoti, kad šukos išties taptų raktu į žavesio karalystę ir dovanotų sveikus bei žvilgančius plaukus?

1. Šukos – puikus masažuoklis.
Sveikiems plaukams kasdienis keletą minučių trunkantis galvos masažas šepečiu dovanos žvilgesį ir purumą. Šepetys ne tik pašalina plaukuose susikaupusias dulkes ir nešvarumus, bet ir paspartina kraujotaką galvos odoje, pagerina plaukų maitinimą ir taip stimuliuoja jų augimą. Nė viena kosmetikos priemonė taip teigiamai nepaveiks plaukų. Pradėk plaukus šukuoti nuo pakaušio link kaktos, paskui – nuo pakaušio kitomis kryptimis. Tai darydama neįsitempk, stenkis atpalaiduoti kaklo raumenis. Toks masažas gali pašalinti nuovargį ir net galvos skausmą. Jei plaukai linkę lūžinėti, masažui geriau rinktis kuo retesnes šukas. Tiesa, jei plaukai riebaluoti, tokio masažo geriau nedaryti – plaukai tik dar labiau susiriebaluos.

2. Svarbu išsirinkti tinkamas. Šukas rekomenduojama rinktis pagal plaukų tipą ir šukų paskirtį. Iš natūralių medžiagų pagaminti šepečiai bei šukos – patys higieniškiausi ir geriausi plaukams. Jie švelniai masažuoja odą, netraumuoja plaukų, šukuojant tokiomis šukomis plaukai nesielektrina. Guminis pagrindas, į kurį įstatyti šepečio šereliai, turi būti minkštas, šukų dantukų galai – suapvalinti. Jei šepečio dantelių galai ne šiaip užapvalinti, o turi ant galiukų rutuliukus – jis tampa puikia galvos masažo priemone. Silpniems ir pažeistiems plaukams netinka šukos ar šepetys, kurių dantukai pagaminti iš metalo ar kaulo – jie gali traumuoti galvos odą ir plaukus. Kuo plaukai tvirtesni, tuo atitinkamai tvirtesnis turėtų būti ir šepetys. Nuo plastikinių šukų plaukai elektrinasi, gali imtis šakotis galiukai, be to, šios šukos greitai susitepa, taigi jos – tik retiems atvejams. Jei tokias turite, plaukite jas su šampūnu ne rečiau kaip kas 3 mėnesius.

3. Šukų dizainas. Tiek šepečių, tiek šukų būna labai įvairių. Kokios tinkamiausios būtent tau? Jei tavo plaukai – ilgi, būtinai įsigyk šukas su retais ir ilgais danteliais. Jei dažnai plaukus džiovini fenu – be abejo, neapsieisi be apvalaus šepečio. Didesnio skersmens šepetys skirtas puriai šukuosenai formuoti, mažesnio – plaukų galams užriesti ar kirpčiukams tvarkyti. Stilingas kirpčiukų sruogeles suformuoti padės šukos su retais trikampiais dantukais (kiek primenančios šakutę). Retos šukos padės tolygiai paskirstyti plaukų modeliavimo priemonę – putas ar želė.

4. Medis – nepakeičiama klasika. Jau seniai pastebėta, kad geriausios šukos paprastai būna pagamintos iš medžio. Medžio gyvybinės jėgos ir šiluma tarsi persiduoda šukoms, o per jas – ir plaukams: jie tampa minkšti, elastingi, žvilgantys. Senovėje tikėta, kad beržo mediena sustiprina gydomųjų ir maitinamųjų medžiagų poveikį, pagerina plaukų energetiką. Ąžuolas – atvirkščiai, ramina plaukus, saugo juos nuo elektrinimosi. Tiesa, toks gydomasis efektas pasireiškia tik tada, kai medinės šukos chemiškai neapdorotos ir nelakuotos.