Sukurti aukštakulniai naujagimiams

Draugės Britta Bacon ir Hayden Porter sukūrė aukštakulnius batelius kūdikiams. Miniatiūriniai „Heelarious“ bateliai, skirti kūdikiams iki šešerių mėnesių, susilaukė ir susižavėjimo šūksnių ir neigiamų psichologų bei vaikų gynimo organizacijų atstovų atsiliepimų, rašo "The Daily Telegraph".

B. Bacon ir H. Porter tikino, jog kulniukai yra tik dėl vaizdo ir nukris, jeigu juos pradės veikti net nedidelis spaudimas. Tuo tarpu vaikų gynimo organizacijos vadovas Christopheris Cloke‘as sakė: „Tai dar vienas pavojingas signalas, jog netinkamą aprangą bandoma įsiūlyti jauniems vaikams“.

B. Bacon tokia idėja kilo ruošiant keturmetės dukters gimtadienio vakarėlį: „Būtų buvę labai juokinga, jeigu į gimtadienį ją būčiau atvedusi su aukštakulniais“.

35 dolerius kainuojantys batai - šešių skirtingų stilių. Juos netrukus bus galima įsigyti parduotuvėse JAV, Kanadoje ir Šveicarijoje.

Šių metų balandį supermarketų tinklas „Tesco“ buvo kritikuojamas dėl to, kad pardavinėjo paminkštintas liemenėles mergaitėms, kurios tebuvo septynerių. Šis tinklas taip pat susilaukė kritikos ir 2006-aisiais, kai iš parduotuvių lentynų turėjo pašalinti šokimo stulpus vaikams, nes pastarieji „griovė vaikų nekaltybę“.

Dar vienas Britanijos tinklas „Asda“ buvo pasmerktas dėl to, kad pardavinėjo juodus nėriniuotus apatinius labai jaunoms mergaitėms.

Pernai Kanterburio arkivyskupas sakė, jog „seksualūs“ rūbai ir žaislai žaloja vaikų psichiką.

Tuo tarpu Amerikos psichologų asociacijos darbo grupė, tirianti seksualių mergaičių įvaizdį, pranešė, jog seksualūs mergaičių ir jaunų moterų atvaizdai reklamoje, marketinge ir žiniasklaidoje kenkia savęs suvokimui.

Anot psichologų, seksualumo skatinimas mažina mergaičių pasitikėjimą savimi ir savo kūnu. Dėl to kyla problemų dėl išvaizdos, pavyzdžiui, sustiprėja gėdos jausmas, padidėja nervingumas.

Seksualumo skatinimas taip pat siejamas su trimis sveikatos problemomis: valgymo sutrikimas, menku pasitikėjimu savimi ir depresija ar jai artima nuotaika.