Tatuiruotė: mada ar...

Tatuiruotė: mada ar...


Dukra “kliedi” kaip nori tatuiruotės. Nors jai tik 17, atkalbėti ją beprasmiška. Norėčiau žinoti, į ką reikėtų atkreipti dėmesį darant tatuiruotę ir kaip ją prižiūrėti, kai ji bus padaryta? Lidija


Tatuiruotės iš tiesų dabar tampa vis populiaresnės. Jei dukros apsisprendimas tvirtas, neatkalbinėkite jos. Tiesiog priminkite, kad jei nori daryti tatuiruotę matomoje vietoje, pavyzdžiui, ant riešo, kaklo, turėtų pagalvoti apie aplinkinių reakciją. Juk jai reikės eiti į mokyklą, rodytis visuomenėje. 

Na, ir savaime suprantama, tatuiruotę turi daryti profesionalas, dirbantis tatuiruočių salone; prieš tai galite jo paprašyti parodyti ankstesnius darbus. 
Ypač svarbus tatuiravimo etapas - dezinfekcija. Būtina įsitikinti, kad tatuiruotojas naudoja naujas adatas, specialias vienkartines pirštines, sterilius indus dažams ir dirba profesionaliais instrumentais, kurie buvo dezinfekuoti chloru ar kaitinant.

Jei ant padarytos tatuiruotės bus uždėtas raištis, jo negalima nuimti bent dvi valandas. Praėjus šiam laikui raištį reikia nuimti ir nuplauti tatuiruotę šaltu vandeniu, tačiau jokiais būdais negalima trinti. Ji turi išdžiūti pati. Galima du kartus per dieną valyti spiritiniu medetkų antpilu, po to patepti antiseptiniu kremu. Prie tatuiruotės turi patekti oras. Gyjant gali atsirasti sausos odos sluoksnis. Jokiais būdais nekasykite ir nelupkite jo, nes gali atsirasti randų. Šį sluoksnį suminkštinti galima įvairiais antiseptiniais kremais. 

Jei tatuiruotę dukra pasidarys vasarą, žinokite, kad pirmą mėnesį reikėtų ją saugoti nuo saulės spindulių. Norint, kad tatuiruotės spalvos ilgai išliktų ryškios, irgi reikia vengti saulės spindulių. Tiesa, juodas ir pilkas rašalas saulėje nešviesėja. 

Tatuiruotė: mada ar...