Tekėti ar netekėti - štai kur klausimas

Sužadėtinis pasipiršo nelauktai, todėl tavo neryžtingas "Taip" nuskambėjo taip, lyg būtumei sutikusi iššluoti savo būsimos anytos kiemą. Iš tiesų degi noru užsivilkti baltą nuotakos suknelę, tačiau galvoje sukasi abejonės, kurių tau niekaip nesiseka atsikratyti. "Gal dar nekubėti?", – svarstai. Apie tai tikrai reikėtų pamąstyti, jei tekėti sutikai dėl vienos iš šių priežasčių:

Partnerio meilės
Karštligiškai trokšti, kad tave kas nors mylėtų, tačiau pati tuo pačiu neatsakai. Tokia situacija dažnai susiklosto dėl meilės ir dėmesio, ypač iš tėvo pusės, stygiaus vaikystėje. Todėl santuoka bandai užsitikrinti nuolatinį sutuoktinio, kuris tuo pačiu atliktų ir tavo tėvo vaidmenį, palaikymą, ramybę ir saugumą. Tiki, jog nuolat būsi lepinama žodžių, kad esi jam vienintelė ir nepakartojama.

Baimės likti vienai
Manai, jog daugiau joks kitas žmogus nesutiks būti šalia tavęs. Ši mintis kyla dėl pernelyg menkos savivertės. Iš tiesų geriau būti paliktai nei visą gyvenimą praleisti santuokoje su nemylimu žmogumi.

Santykių išsaugojimo
Jauti, kad tavo santykiai nėra tvirti ir saugūs, todėl viliesi, kad santuoka juos sutvirtins, tačiau šeimos sukūrimas problemų neišsprendžia. Žinoma, skyrybų procesas po santuokos bus kur kas sudėtingesnis, bet įsipareigojimai savaime šeimyninės laimės neatneša.

Meilės idėjos
Žaviesi pačia meilės idėja. Todėl, tavo nuomone, vedybos – pats tinkamiausias būdas apvainikuoti meilę. Vis dėlto lengvas meilės apsvaigimas po kurio laiko praeina (meilė trunka trejus metus?) ir sutuoktinį tenka priimti tokį, koks jis yra: su visais privalumais ir trūkumais. Pernelyg idealizuojant meilę ir jausmus, sunku suvokti, jog tavo partneris neidealus. Todėl planuojant jungtuves, būtina žinoti, jog meilei nepakanka tik meilės.

Vaikų
Niekas nepaneigs, kad vaikai, gyvendami kartu su dviem tėvais, išlošia, tačiau tai negali būti tavo pagrindinis argumentas santuokai, kadangi aukojimasis dėl vaikų nesukurs palankios aplinkos tiek sutuoktiniams, tiek atžaloms.

Užuovėjos po skyrybų
Jei nauja santuoka tikiesi kuo greičiau pamiršti buvusią santuoką, iš tiesų tenori įrodyti sau ir aplinkiniams, kad su tavimi viskas gerai.

Aplinkinių spaudimo
Kai aplinkiniai nuolat klausinėja, kada gi pagaliau įteisinsi savo santykius su išrinktuoju, norom nenorom pagalvoji, kad galbūt reikėtų susituokti dėl šventos ramybės. Tuomet liautųsi nuolatiniai šeimos, draugų ir pažįstamų įtarinėjimai, kad tavo santykiai nėra rimti arba tavęs nenori vesti mylimasis. Nepasiduok šiam spaudimui, kadangi tau ištekėjus pasipils nauji klausimai: "Kada turėsi vaikų?" ir pan.

Šventės
Beprotiškai ilgiesi pasakos. Pasakos su ištaiginga balta suknele, ilgu nuometu, gėlių žiedais ir didele puota. Deja, pasaka tęsiasi tik vieną dieną, o santuoka – visą gyvenimą.

Kaltės
Vedybos tau atrodo vienintelis logiškas ilgai trunkančių santykių rezultatas. Su partneriu esi tik iš gailesčio, nes nenori jo nuvilti, kadangi jis puoselėja gražius jūsų ateities planus ir visuomet su tavimi elgiasi padoriai. Vis dėlto sutikti tekėti bijant įžeisti partnerio jausmus – nesąžiningas sprendimas tiek tavo pačios, tiek partnerio atžvilgiu.