Ten, kur slepiama gyvatės oda...

Gyvatės keičia odą. Išnaras palieka sudūlėjimui. Žmonės keičią rūbą, tačiau jo neišmeta, kol galutinai nesudėvi. Tad kur gi jie slepia savo "gyvatės odas"?

Be abejonės spintose, kurios, priklausomai nuo būsto ploto, būna mažos ir didelės. Apie mažas nekalbėsime, nes jos ne tik nepatogios, bet ir tinkamai "netarnauja" drabužiams (juk ne visus rūbus galima lankstyti ir talpinti lentynose). Kalbėsime apie dideles...

Didelė drabužinė arba garderobas yra kiekvieno svajonė, kuri yra labai arti išsipildymo tiems, kurie statosi arba įsirenginėja būstą. Į ją gali įeiti, vienu metu peržvelgti visus rūbus kartu ir kiekvieną atskirai. Nereikia rūbo traukti iš bendros krūvos. Nereikia nervintis, kai imant vieną rūbą, iškrenta ir visi kiti...

Įrenginėjant garderobą nuosavame name arba didelio ploto bute pati svarbiausia yra vieta. Galioja kelios paprastos taisyklės, nusakančios patogumą. Drabužinė turi būti šalia miegamojo ir šalia vonios kambario. Jos apšvietimo lygis turi būti aukštas - subtili prietema čia netinkama dėl visiems suprantamų priežasčių. Galimi du garderobo variantai: atskiras kambarys, turintis tiesioginį susisiekimą su miegamuoju ir vonios kambariu, ir miegamojo kambario dalis su pusinės sienos pertvara arba visai be jos. Kuris variantas bus pasirinktas priklauso nuo galimybių surasti vietą minėtai planinei schemai įgyvendinti, žmonių gyvenimo stiliaus.

Paskutinis mados klyksmas - drabužinės su slankiojančiomis stiklinėmis durimis. Spinta stiklinėmis durimis gali būti naudojama kaip kambario akcentas, netgi interjero elementas, mat atvirai tvarkingai sudėti daiktai gali tarnauti kaip aksesuarai, žinoma, jei to reikia konkrečiai erdvei.

Specialisto komentaras.
Laura Grainytė. Architektė


Kadangi, dažniausias rytinis kelias namuose yra „lova - vonia - kambarys, vieta, kurioje laikomi drabužiai“, tai jis turėtų būti organizuojamas kuo efektyviau. Funkcionalumas ir patogumas - svarbiausia, nes šiuo keliu mes einame pradedant ir baigiant kiekvieną dieną. Tiesioginis ryšys su vonia ir garderobine suteikia galimybę pasidabinti "nelakstant" po miegamąjį arba, dar blogiau, kitas namo ar buto erdves. Svarbu pagal savo gyvenimo stilių sukoncentruoti visus reikiamus rytinio ritualo elementus vienoje vietoje: ne pro šalį garderobinėje turėti veidrodį (tiek bendram vaizdui, tiek batams pamatyti), nedidelę sėdimąją dalį avalynei apsiauti ar savo kolekcijai peržvelgti.

Pačios garderobinės struktūra taip pat turi atitikti žmogaus gyvenimo stilių: kiekvienas daiktas turi surasti savo vietą pagal jo naudojimo dažnumą: chalatas turėtų kabėti šalia vonios durų, apatinių drabužių skyrius turėtų būti akivaizdžiai atskirtas nuo viršutinių. Viską galima sudėlioti apsirengimo eiliškumo tvarka.

Apšvietimas lentynų viduje gali būti organizuojamas tiek vidinėje, tiek išorinėje pusėje – svarbu, kad šviesa būtų be spalvos tono, kad neklaidintų jūsų drabužio pasirinkimo. Nugarinę spintos dalį galima dekoruoti tapetais, skirtinga dažų spalva ar veidrodžiu, kuris suteiktų šmaikščiai apgaulingą kiekybės įspūdį.

Svarbiausia, prisiminus visus savo rengimosi įpročius, kad ir pačius keisčiausius, sudėlioti viską taip, kaip jums patinka. Juk asmeninio būsto ir jo dalių esmė yra patogumas.