Tie sūrūs prakaito lašai...

Ne kartą teko spausti "šlapią" ranką ar matyti žmones drėgnomis drabužių pažastimis.
Ant žmogaus kūno paviršiaus yra apie 2,4 milijono bekvapių prakaito liaukų. Sunkiai fizinį darbą dirbantis žmogus gali išprakaituoti net 15 litrų per dieną.

Gydytojų dermatologų teigimu, prakaitavimas - normalus reiškinys, nes garuodamas nuo odos paviršiaus prakaitas atvėsina kūną, reguliuoja jo temperatūrą. Prakaituodamas žmogaus organizmas per odą pašalina dalį kenksmingų medžiagų, taip pat reguliuoja skysčių balansą, išvengia perkaitimo.

Tačiau neretai ypač karštomis dienomis žmones vargina delnų, padų, pažastų prakaitavimas. Ne kartą teko spausti "šlapią" ranką ar matyti žmones drėgnomis drabužių pažastimis. Tai kelia nepatogumų tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime. Susijaudinus minėtos kūno vietos dar labiau prakaituoja. Dėl padidėjusio prakaitavimo kartais pakinta oda, per ją lengviau patenka infekcija.

Kontroliuojant prakaito kvapą:

Pirmas žingsnis


yra reguliarus prausimasis po dušu ar maudymasis su muilu ir vandeniu - muilas pašalina purvą ir riebalus nuo odos bei mažina bakterijų, sukeliančių nemalonų kūno kvapą, kiekį.
drabužiai taip pat sugeria kūno kvapą, todėl svarbu, kad nusiprausę užsivilktumėte švarius.

Antras žingsnis

po maudymosi pasipurkšti dezodorantu ar pasitepti antiperspirantu.

Ar žinote, kad:

dezodorantas neutralizuoja kūno kvapą, o jo sudedamosios dalys sustabdo bakterijų augimą, kuris sukelia nemalonų kvapą.
dezodorantai nereguliuoja išskiriamo prakaito kiekio.
antiperspirantas dezodorantas padeda kontroliuoti nemalonų kvapą ir drėgnumą, sumažindamas prakaito tėkmę iš pažastų ir neutralizuodamas kvapą.

Svarbu:

nepamiršti, jog geriausias laikas naudoti bet kurią prakaitą mažinančią priemonę yra tuojau pat išsimaudžius, kai oda yra švari, nes nė vienas dezodorantas ar antiperspirantas negali pakeisti prausimosi - net naudojant šias priemones, derama asmens higiena yra pati svarbiausia.
būtina su vandeniu ir muilu reguliariai praustis ne tik pažastis, bet ir intymias kūno vietas.
prisiminti, jog antiperspirantai negali būti naudojami ant pažeistos odos, pavyzdžiui, iš karto po skutimosi.