Trys paprasti būdai pagerinti jūsų santykius

Ar esate per daug kritiški santykiuose su artimu žmogumi? Galbūt per daug reikalaujate iš savo partnerio? Šie patarimai padės jums mylėti savo antrąją pusę tokią, kokia ji yra, o ne kokią norėtumėte matyti. Štai trys paprasti būdai, kaip pagerinti esamus ar būsimus santykius.

Realybė ir fantazijos

Mylėkite savo partnerį (-ę) tokius, kokie jie yra, o ne tokius, kokie jie, jūsų manymu, galėtų būti. Labai paprasta norėti ko nors, kas turi visas nuostabias žmonėms žinomas savybes ir nenusiraminti iki kol gausite, ko norite. Ši fantazija nuolat leidžia jums rasti pasiteisinimą, kodėl dabartiniai santykiai yra nepavykę arba išvis neužmegzti jokių naujų santykių.

Taigi, galbūt esate su žmogumi, kuris neturi visų savybių, kokių galėtumėte tikėtis iš savo partnerio ir pastebite, kad dažnai kritikuojate jį (ją) dėl to. Labai gali būti, kad jūsų reikalavimai nėra realistiški, labiau tinkami išgalvotai būtybei iš filmo, o ne realiam žmogui. Tai jūsų, o ne partnerio problema. Tai jūsų žaizdos, kurias turite gydyti, o ne jų. Kiekvienam žmogui yra labai sunku pateisinti kito žmogaus viltis, o kai kažko tikitės ir laukiate, kad kitas žmogus pateisintų jūsų viltis, greičiausiai nieko nepavyks.

Atsiminkite: kai rodai vienu pirštu į kitus, keturi pirštai rodo į tave! Jūs traukiate tuos, kurie gali jus išgydyti, nors dažnai tai nėra tai, ko jums reikia. Padarykite sau paslaugą ir pasakykite penkias pačias mylimiausias savo partnerio savybes. Nebūkite priekabus (-i) dėl ne taip labai mėgstamų jo (jos) savybių! Jei esate vienišas (-a), pagalvokite apie penkias savybes, kuriomis būtinai turėtų pasižymėti žmogus, su kuriuo užmegsite santykius, o apie kitas savybes nebegalvokite.

Neteiskite savo partnerio

Leiskite jam (jai) būti savimi ir daryti klaidas nesulaukiant nuolatinės jūsų kritikos dėl kiekvieno žingsnio, kadangi tai sukels slaptą apmaudą, kuris laikui bėgant augs ir dėl to jūs abu būsite nelaimingi. Sutelkite dėmesį į pozityvius partnerio bruožus ir tai, kodėl jie žavi jus. Tomis akimirkomis, kai esate artimi, priminkite jam (jai) apie šias nuostabias savybes ir kuo jos jums patinka (turėtumėte nesunkiai išvardyti bent dešimt savybių).

Neabejotina, kad pozityvios savybės atsveria negatyvias, kitaip jūs nebūtumėt su šiuo žmogumi. Pamatysite, kad darydami tai priversite partnerį pajusti, kaip labai jį (-ją) vertinate ir priminsite šiam žmogui, koks (-ia) jis (ji) yra. Taip pat pastebėsite, kad meilė ir įvertinimas sugrįš su kaupu.

Kaip jūs suprantate meilę?

Galbūt partneris nemyli jūsų taip, kaip to norėtumėt, t. y. jis (ji) neapkabina jūsų „reikiamu“ metu arba neliečia jūsų „taip, kaip reikėtų“. Tačiau galbūt esate mylimas (-a) taip, kaip jūsų partneris tai supranta. Galbūt jus kviečia pavakarieniauti arba dažnai sako komplimentus. Vis dėlto, jei jums labai patinka, kai jus liečia ir jaučiatės mylimas (-a), kai jus liečia, apkabina arba dažnai mylisi su jumis, tuomet jums gali nepakakti kvietimo pavakarieniauti ir dažno kartojimo, kad esate mylimas, todėl galite pajusti, kad jūsų poreikiai nėra patenkinami, kadangi jus nepakankamai dažnai liečia.

Kita vertus, galite palaikyti santykius su kažkuo, kas labai mėgsta būti liečiamas, tačiau jūs galite būti žmogumi, kuris jaučiasi mylimas, kai jam (jai) dovanojamos gėlės arba kai yra kviečiamas (-a) pavakarieniauti.

Kai kuriems žmonėms svarbiau tai, ką jie mato, kitiems – ką jie girdi, dar kitiems – tai, ką jie liečia. Turite suprasti, koks yra pagrindinis jūsų parnerio jutimas ir tuomet galėsite reaguoti į tai. Jei jūsų partneriui patinka, kai jį liečia – dažniau apkabinkite jį (ją). Jei jam svarbiau tai, ką jis (jį) girdi – šnibždėkite į ausį „mielus niekus“. Suprasdami jų poreikius, galėsite patenkinti juos, o suprasdami, kokie yra jūsų poreikiai, jie galės patenkinti juos.