Vaikas knarkia – gal jam depresija?

Suomių mokslininkai nustatė, kad vaikai, kurie per miegus knarkia, labiau linkę į depresijas ir baimes. Testų rezultatai parodė, kad vaikai, kurie naktimis knarkia, dažniau nei tyliai miegantys bendraamžiai turi ir miego sutrikimų: juos kamuoja naktiniai košmarai, kalba per miegus, sunkiau užmiega. Be to, knarkiantys mažieji dažniau būna išsiblaškę, jų kalba ne tokia sklandi, kaip nekrankiančių bendraamžių.

Pasak statistikos, per miegus knarkia apie 5 proc. vaikų. Specialistų teigimu, knarkimas gali būti normalus ir patologinis. Problema jis tampa tada, kai vaikas knarkia garsiai, tai trukdo jo paties miegui: mažylis dažnai prabunda, jam sunku kvėpuoti.

Pati populiariausia vaikų knarkimo priežastis – padidėję adenoidai, ūmi arba chroniška sloga. Taip pat knarkimas gali varginti dėl netaisyklingai susiformavusios nosies pertvaros.

Deja, abiem minėtais atvejais norint pašalinti knarkimo priežastį teks kreiptis į chirurgus. Tačiau jei knarkimo priežastis kita arba gydytojai pataria neskubėti daryti operacijos, galite pagerinti mažylio miego kokybę ir palengvinti jo kvėpavimą:

• Pasirūpinkite, kad vaiko kambaryje būtų normali oro drėgmė. Sausas oras (ypač rudenį ir žiemą) išdžiovina nosies gleivinę, tai trukdo kvėpavimui per nosį. Orą sudrėkinti padės kambario paviršių nušluostymas drėgnu skudurėliu, specialūs oro drėkintuvai ar tiesiog netoliese pakabintas drėgnas rankšluostis.

• Parinkite vaikui patogią pagalvę. Pernelyg aukšta pagalvė provokuos knarkimą, kadangi nepatogiai sulenkiamas kaklas. Kur kas geriau tiks plokščia, 3-6 cm storio pagalvė.

• Prieš miegą įlašinkite nosies kraujagysles sutraukiančių lašų. Šis metodas padės jei knarkimo priežastis – užgulta nosis.