Vaikas peršalo: duoti vaistų ar palaukti?

Gal patarsite, kada vaikui reikia duoti vaistų, o kada galima apsieiti be jų, nes kai orai tokie nepastovūs, patys suprantate, kad iš peršalimų neišsikapstome. Kiekvieną kartą nuėjusi į vaistinę taip ir palieku po 50 litų. O tie vaistai nieko nepadeda.
Skirmantė

Vilniaus Antakalnio poliklinikos vaikų ligų gydytoja Nijolė Saniukienė:
- Pakilusi temperatūra pirmiausia ir rodo “įsijungusias” organizmo apsaugines sistemas. Tai ne tik įspėjimas apie ligą, bet ir organizmo kova su jos sukėlėjais.

Tačiau jei temperatūra pakyla iki 40° C ir aukščiau, oda įgauna marmuro atspalvį, rankos ir kojos tampa šaltos, karštį mažinančių preparatų duoti tiesiog būtina. Kad vaikui palengvėtų ir pagerėtų šilumos išsiskyrimas iš organizmo iki atvyks greitoji pagalba, visą stipriai ištrinkite degtine.

Profilaktiškai nevartokite jokių karštį mažinančių preparatų, nes jie veiksmingi tik esant aukštai temperatūrai, o vaiką parodykite gydytojui net ir tuomet, jei aukšta temperatūra nukrito labai greitai.

Jei nosis “varva” nestipriai ir skystai, porą trejetą kartų per dieną įlašinkite kapiliarus sutraukiančių lašiukų. Tačiau juos galima vartoti ne ilgiau kaip tris keturias dienas, nes per tą laiką nosyje esančios gleivės sutirštėja.

Į vaikų slogą ar lengvą kosulį nenumokite ranka, nes šiems negalavimams užsitęsus sloga gali peraugti į ūminį arba lėtinį sinusitą, o sausas kosulys - į drėgną, įspėjantį, jog peršalimas “slenka” žemyn į apatinius kvėpavimo takus. Kosintį vaiką pagirdykite sodos ir šilto pieno ar mineralinio vandens mišiniu, išmaudykite jį šiltesnėje nei įprastai vonioje.