Vaiko kambario interjeras: 5 patarimai

1. Saugumas.

Jokių aštrių ir išsikišančių kampų, už kurių galima užkliūti. Baldai turi būti ekologiški, geriausiai – mediniai.

2. Ramūs atspalviai.

Namuose vaikas ilsisi nuo aktyvios veiklos vaikų darželyje arba mokykloje, todėl kambaryje turi būti atmosfera, kuri leis sumažinti jo perdėtą aktyvumą. Psichologai rekomenduoja šiltus geltonus, alyvinius ir rožinius atspalvius. Ryškiai raudonų ir violetinių atspalvių patartina yra vengti.

3. Prieinamumas.

Tikriausiai norite, kad Jūsų vaikas išaugtų savarankiškas? Tada pasirūpinkite tuo, kad vaikų kambario šeimininkas galėtų pasiekti viską, kas yra jo kambaryje.

4. Smulkios detalės.

Specialistai tvirtina, kad vingiuoto tapetų arba kilimo rašto nagrinėjimas skatina vaizduotę.

5. Vaikų piešinius pakabinkite miegamajame.

Vaikų piešiniai ant sienų labai džiugina tėvus, tačiau ne vaikus – jie jau išmoko kažką naujo. Ir aplamai: ribotas vaizdų rinkinys, kuriuos vaikas mato kasdien, nepadeda jo vystymuisi.

Stilisto patarimai

Vaiko kambario dizaino pagrindas – savotiško mikropasaulio, kuris būtų įdomus vaikui, sukūrimas. Dažniausiai tai pasiekiama nedidelėmis, bet skirtingomis pagal funkcijas zonomis: žaidimų kambarys, miegamasis, darbo vieta. Vaiko kambarys neturi priminti biuro arba viešbučio holo. Pageidautinas neoklasikinis stilius. Sofos pagalvėlės, lengvos užuolaidos, minkšti žaisliukais padės padaryti kambarį jaukiu.

Medicinos darbuotojo patarimai

Svarbu teisingai nustatyti daiktų aukštį bei dydžius, nes tai tiesiogiai įtakoja vaiko savijautą. Pavyzdžiui, optimalų stalo aukštį parinkti yra labai paprasta. Pasodinkite vaiką prie stalo ir paprašykite jį sulenkti rankas ties alkūnėmis tiesiu kampu. Jos turi būti stalviršio lygyje. Liuminescencinės lempos vaiko kambaryje ypatingai nepageidautinos. Patartina maksimaliai naudoti natūralią šviesą. Baldus išdėstykite taip, kad vaikas turėtų kur pabėgioti, pasimankštinti. Negalima sėdėti vienoje vietoje ilgiau nei 40-45 minutes, todėl reikia palikti vietos aktyviam poilsiui.

STALAS

Jame turi tilpti: išskleistas albumas, stovas pieštukams ir tušinukams, stalinė lempa. Tiesa, apšvietimą galima išdėstyti virš stalo. Pravers spintelė su dviem – trim stalčiais. Vietos po stalu turėtų užtekti ištiestoms kojoms.

SPINTA

Jis turi būti stabilus ir nelabai aukštas, pagal Jūsų atžalos ūgį – kad pats galėtų išdėlioti savo daiktus.

KĖDĖ

Kėdės atlošas būtinai turi būti patogus. Aukštis parenkamas taip: atsisėdus, nugara turi visiškai priglusti prie kėdės atlošo, o kojos turi būti sulenktos stačiu kampu.

LOVA

Geriausia – neišrenkama lova su nedidele nugarėle. Galima nupirkti ortopedinį čiužinį, bet iš tikrųjų, vaikas, neturintis kokių nors nugaros ar stuburo ligų puikiai pailsės ir ant įprasto čiužinio. Svarbiausia, kad kūnas jame įgriūtų tolygiai. Jei vietos mažai, nusipirkite nedidelę sofą su paprastu išskleidžiamu mechanizmu: "knygute" ar išriedančia sistema.