Vaiko maitinimas kelionės metu

Dauguma mamų ir tėčių, ypač tų, kurie pirmąsyk ruošiasi atostogauti su savo vaiku, klausia: kaip ir kuo maitinti vaiką kelionėje?

Vaikai iki vienerių metų


Visų pirma turite suprasti, kad kuo mažesnis vaikas, tuo daugiau jam reikia dėmesio. Rekomenduojame pradėti keliones ne anksčiau nei trijų mėnesių, idealiu atveju – šešių ir daugiau mėnesių. Kūdikis jau bus kiek sustiprėjęs, kontaktai su svetimais žmonėmis nebus tokie baisūs. Jei vaikas maitinamas krūtimi, nieko sudėtingo jį pamaitinti automobilyje, lėktuve, traukinyje ar paplūdimyje. Mama tiesiog turi nepamiršti elementarių higienos taisyklių ir pati gerai pavalgyti.

Jei vaikas maitinamas mišiniais, jums teks pasiimti sterilizatorių ir šildiklį buteliukams, virinto vandens sausiems mišinėliams skiesti ir, žinoma, mišinėlių, kuriuos vartoja kūdikis.

Jei vaikui, be pieno, duodate ir daržovių tyrelės, mėsos, košės, kelionės metu geriausia pasiimti maisto iš buteliukų. Bet prisiminkite, kad nereiktų į kelionę imti naujo maisto, kitaip gali kilti visokių nenumatytų situacijų.

Vaikai nuo trejų iki šešerių metų

Šio amžiaus vaikai jau valgo viską, tačiau nereikėtų duoti maisto, kuris patinka suaugusiesiems: prieskoniais pagardinto, kepto, produktų su žalia žuvimi, kiaušiniais, rašo DELFI.ua.

Tokiems vaikams į kelionę reikės paimti vienkartinių indų, popierinių rankšluosčių ir drėgnų servetėlių.

Galimas meniu variantas:

Pusryčiai: varškė, jogurtas, kefyras mažose pakuotėse, iš anksto paruošta ir sandariai supakuota grikių arba ryžių košė be sviesto.

Pietūs: termose gerai išsilaiko virtos ar keptos bulvės, o folijoje – kotletai, virta vištiena, sūris. Daržoves galima nuplauti namie, tačiau pjaustyti - tik prieš valgant.

Vakarienė: bandelės, sausainiai, vaisiai. Nerekomenduojame į kelionę imti dešrelių, dešrų ar kumpio.


Vyresni nei šešerių metų vaikai

Su tokiais keliauninkais neturėtų kilti problemų. Vaikai patys valgo, žino, ko nori ir gali tai pasakyti. Meniu praktiškai nesiskiria nuo to, kuris nurodytas mažesniesiems. Svarbiausia – nebijoti, kad vaikas išalks ir kankinsis. Dauguma vaikų prašo ko nors užkąsti kelionėje tik todėl, kad jiems pasidaro nuobodu. Užimkite juos ir pamatysite, kad jie ne tokie ir alkani.

Jei keliaujate automobiliu

Pirmiausia paruoškite daug gėrimų: automobilyje tvanku, vaikas prašys gerti dažniau nei įprasta.

Jei nesinaudojate šaltkrepšiu, imkite tik tuos produktus, kurie nesuges: kietus vaisius (pvz., obuolius ir kriaušes) ir daržoves (morkas, agurkus), sausainius, sausus vaisius.

Jei keliaujate traukiniu

Rekomendacijos praktiškai tokios, kaip ir keliaujant automobiliu: daug nevalgyti, imti tik išbandytus produktus ir nepamiršti vandens.

Nepamirškite: vaikus gali užsupti. Šiuo atveju reiktų pasiimti specialių vaistų. Jei anksčiau tokių problemų nepasitaikė, tabletės vis tiek nepamaišys. O ir apskritai reikėtų labai atsakingai į tai pasižiūrėti, iš anksto apgalvoti visas smulkmenas ir sudaryti būtinų daiktų sąrašą.

Linkime malonios kelionės!

Šaltinis | Dietinis gydymas bendrojoje praktikoje | Gydytoja dietologė Jūratė Dobrovolskienė