Vaikų miegas

Kuo jautresnis vaikas ir kuo daugiau emocijų jis patiria dieną, tuo neramesnis jos miegas naktį. Dieną patirti stiprūs jausmai lemia ir tai, kad vaikas gali imti griežti dantimis sapnuodamas. Jo miego kokybei tokia veikla nekenkia, bet dantukus gadina. Jei tai kartojasi nuolat ir pakankamai garsiai, reiktų kreiptis į gydytoją, kuris patartų, kaip raminti per didelį vaiko jautrumą.

Košmarai
Vaikus taip pat kankina košmarai. Mokslininkai teigia, kad beveik kas antrą vaiką nuo dviejų iki dešimties metų kankina košmarai, prasidedantys ilgu sapnu, pamažu sukeliančiu baimę. Dažniausiai tai būna taip: vaikas pabunda vienas tamsiame kambaryje, pradeda verkti ir bėga ieškoti prieglobsčio pas tėvus į lovą. Čia nuramintas ir užmiega. Tačiau problemos tai neišsprendžia.

Kaip galime padėti?

Vertėtų sutvarkyti vaiko kambarį, kuris gali būti lygiai tokia pati košmaro išgyvenimo dalis kaip ir pats sapnas. Grįžkite kartu su vaiku į kambarį, įtikinkite jį, kad šlepetė – ne kokios raganos pėda, kyšanti iš palovio. Paprašykite vaiką likti kambaryje, pabūkite su juo tiek, kiek reikia. Jei vaikui vis dar baisu, pastatykite jo kambaryje naktinę lemputę, palikite praviras duris.

Gal įsigykite augintinį? Daugelis mokslininkų teigia, kad geriausia priemonė nuo košmarų – leisti šeimos augintiniui miegoti vaikų kambaryje. Jei namie auginti gyvūnėlio, tai gal verta pagalvoti apie žaislinę jo imitaciją?

Tegul vaikas išsikalba. Leiskite vaiką papasakoti sapną. Apibūdinti baubai įgaus pavidalą ir nekels baimės. Košmaro baimė išsisklaidyti gali ir tada, jei vaikas nupieš savo išgyvenimus. Neleiskite vaikui prieš miegą žiūrėti kriminalinių laidų, sočiai prisivalgyti, aktyviai žaisti.

Prieš miegą – arbatėlės. Nuraminti vaiko galvelėje besisukančius dienos įvykių vaizdinius padėtų valerijonų, melisų arbata. Atsipalaiduoti vaikui padėtų ir žolių vonia. Ji galėtų būti paruošta su tokiu mišiniu – vienas desertinis šaukštelis valerijonų sumaišytas su vienu šaukšteliu apynių. Juos reiktų suvynioti į skudurėlį ir pamerkti į vonią. Tokiomis voniomis mėgautis patartina ne daugiau kaip dukart per savaitę.

Košmarai turėtų skatinti tėvus susimąstyti, kas vyksta namuose ir kaip tai veikia vaiko psichiką, nes vaikų išgyvenimai šeimoje atsikartoja jų sapnuose. Analizuokite vaiko sapnus ir ieškokite juose ne mistinio, o jūsų gyvenimą atspindinčio pagrindo.

O gal tai naktinis paroksizmas? Būtent šią neramaus miego būseną yra būtina gydyti. Kaip ji pasireiškia? Vaikas atsibunda pirmoje nakties pusėje rėkdamas ir klykdamas, nesiduoda nuraminamas, neprisileidžia mamos, neprisimena kas atsitiko. Jei tokia būsena kartojasi tuo pat metu keletą kartų per savaitę, būtina pasitarti su gydytoju. Tokia būsena yra liguista, tai gali būti epilepsinio sindromo pradžia, kurį būtina gydyti.