+1
-0
+1
Valgau ir lieknėju

Amerikiečių dietologas Stevenas Hawks‘as išrado dietą, kurios veiksmingumą išbandė pats. Jam pavyko numesti net 22 kg visiškai neribojant įprasto maisto kiekio. Hawks‘o dieta dar vadinama „intuityviąja“ ir turi tik vieną svarbią taisyklę: valgyti reikia tik tuomet, kai pajuntamas alkis. Niekada nereikia valgyti „dėl kompanijos“ arba iš įpratimo kuriuo nors dienos metu, rašo žurnalas „Zdorovje“.

Dar vienas nežymus niuansas: valgyti reikia tik tai, ko būtent norisi tuo metu. Vienas iš intuityvaus maitinimosi privalumų yra tai, kad jūs visuomet vartojate tokius produktus, kuriuos iš tikrųjų mėgstate. Jeigu pajuntate fizinį potraukį pavalgyti, jūs jį priimate, ir noras valgyti praeina. Jeigu save ribotumėte, susilaikyti būtų žymiai sunkiau.

Pats Hawks‘as 1989 metais svėrė daugiau negu 100 kg. Jis išbandė labai daug įvairiausių dietų – metė svorį atitinkamu paros metu, o vėliau vėl priaugdavo svorio. Galiausiai prieš keletą metų jis nusprendė sugalvoti ką nors naujo ir pakeitė savo gyvenimo stilių. Nuo šiol jis valgo ką nori – net bulvinius traškučius ir šokoladą bei hamburgerius – tačiau tik tuomet, kai būna iš tikrųjų alkanas. Per metus jam pavyko sulieknėti net 22 kilogramais.

Šaltinis | Dietinis gydymas bendrojoje praktikoje | Gydytoja dietologė Jūratė Dobrovolskienė