Vasara, oda ir grožis

Pailsėjusios vasarą moterys paprastai išgražėja, net jei poilsis tebuvo savaitė atostogų ar trumpa iškyla į gamtą per išeigines ar šventes. Tačiau, kai kuriais atvejais emocijos, kurias patiria damos, studijuodamos savo atspindį veidrodyje po vasaros atostogų, būna ne tokios džiaugsmingos, kaip tikėtasi. Kartais įdegimas, kuris taip gerai slepia odos trūkumus, ir kurio trokšta bene visos moterys, nekreipdamos dėmesio į gydytojų perspėjimus, gula ne lygiu auksaspalviu sluoksniu, o kažkokiomis raudonomis dėmėmis, plaukai atrodo lyg pakulos, o ant odos atsiranda smulkios raukšlelės. Šių ir kitų bėdų, užpuolančių odą ir plaukus vasarą, galima išvengti, jei žinotume, nuo ko jos atsiranda.

Odos sausumas, smulkių raukšlių atsiradimas

Viena iš svarbiausių odos užduočių yra drėgmės išsaugojimas. Jei oda būtų pralaidi vandeniui, mes turėtume gyventi drėgnose olose ar šalia vandens telkinių, nes sausas oras akimirksniu ištrauktų iš mūsų odos visą drėgmę. Tačiau šie odos sugebėjimai sulaikyti vandenį yra taip pat riboti, ir kuo sausesnis ir karštesnis oras, tuo greičiau oda netenka drėgmės. Todėl ji tampa sausa ir ant jos atsiranda smulkios raukšlelės.

Ką daryti?
Kai oras karštas ir sausas, reikia ryte patepti veidą drėkinančiu kremu, iškart po dušo, kol oda dar turi daug drėgmės. Negalima trinti odos spirituotomis priemonėmis, lankytis saunoje ir praustis per karštu vandeniu. Prausimuisi reikia rinktis pačias minkščiausias ir švelniausias priemones (tai padės išsaugoti riebalinį odos pasluoksnį). Galima nešiotis su savimi purkštuką su išvalytu (nechloruotu) vandeniu ir keletą kartų per dieną pasipurkšti šiek tiek vandens tiesiog ant makiažo.

Plaukai lūžinėja ir šakojasi

Plaukai dažnai tampa lūžinėjantys, pailsėjus kurortuose prie jūros. Ypač kančia dažyti ar chemiškai sugarbanoti plaukai. Kartais plaukai taip nusilpsta, kad byra tiesiog akyse. Tai vyksta todėl, kad apvalkalas, saugantis trapią plauko šerdį, dalinai suyra, dažant ar chemiškai garbanojant plaukus, o jūros vandenyje šis procesas dar labiau pagreitėja.

Ką daryti?
Jei būtinai turite plaukus dažyti ar garbanoti, tai daryti reiktų likus mažiausiai mėnesiui iki jūros maudynių. Kad apsaugotume plaukus nuo lūžinėjimo, reikia naudotis kondicionieriumi, nes jame yra medžiagų, prilimpančių prie plauko apvalkalo, ir apsaugančių plauką nuo suirimo.

Strazdanos, pigmentinės dėmės

Ne visų žmonių pigmentinės ląstelės sugeba tolygiai nudažyti odą maloniais rusvai – auksiniais tonais. Kai kuriais atvejais ant odos atsiranda arba gausios strazdanos (veidas, nugara, pečiai), arba pigmentinės dėmės (pavyzdžiui, „nėštumo kaukė” ant veido). Dažnai pigmentacija pasireiškia ant vietų, kur buvo atliktos kosmetinės procedūros – pilingas, lazerinis odos šlifavimas, lazerinis ar elektrinis plaukų šalinimas.

Ką daryti?
Reikia saugoti odą nuo saulės – būkite šešėlyje, naudokitės apsaugančiomis nuo saulės priemonėmis ir nedarykite jokių traumuojančių procedūrų saulėtu metų laiku. Atsiradusios pigmentacijos šalinimui naudokite balinančias priemones, neturinčias hidrochinono – jis veikia toksiškai odos ląsteles. Kai taikysite bet kurias odos balinančias priemones rūpestingai saugokitės nuo saulės – balinti odą ir tuo metu degintis, tai tas pats kas nešioti vandenį rėčiu.

Mano oda atrodo baisiai! Padėk ite!

Daugumas odos susirgimų p aaštrėja vasarą, kai oras karštas. Provokuojantys veiksniai yra odos perkaitimas, nudegimai nuo saulės, prakaito ir odos druskų susikaupimas – visa tai gera terpė veistis bakterijoms.

Ką daryti?
Reikia vengti papildomų odos perkaitimų – per karščius nestovėkite prie įkaitusios viryklės, nepersistenkite sporto salėje, nesilankykite saunose ir garinėse pirtyse, mažiau laiko praleiskite saulėje, atsisakykite spirituotų gėrimų. Odos druskų ir prakaito perteklių reiktų šalinti, nusiprausus lengvai šiltu vandeniu (jokiu būdu ne karštu ir ne spiritiniais tonikais). Kadangi per karščius padidėja odos pralaidumas, nenaudokite daug kosmetikos – daugelyje kosmetikos priemonių yra kenksmingų medžiagų, kurios gali sudirginti odą ar sukelti alerginę reakciją.