Vonios kambarys arba kai svajonės pildosi

Svajonės - tai ne tik savęs apgaudinėjimo menas. Kartais svajonės gali tapti realiomis projekcijomis i ateitį. Svarbiausia svajoti apie įgyvendinamus dalykus. Tada drąsiai galėsime teigti, kad mūsų svajonės pildosi.

Daugelis iš mūsų yra bent kartą gyvenime svajojęs apie erdvų vonios kambarį, kurio interjeras įkvėptų visiems SPA malonumams. Pradedant dominuojančiomis spalvomis, viena su kita derančiomis bei užbaigtomis formomis, įranga. Viskas turi būti tobula.

Specialisto komentaras.
Laura Grainytė. Architektė


Vonios kambarys tiesiogiai asocijuojasi su švara. Tai yra vieta, kurioje žmogus leidžia sau atsipalaiduoti taip, kaip jį gamta sukūrė. Švara, švarinimosi procedūros ir atsipalaidavimas – pagrindiniai reikalavimai vonios kambariui. Tam, kad galėtumėme atsipalaiduoti - visi mūsų veiksmai turi būti natūralūs ir nekelti bereikalingų nesklandumų; t.y., kelias įėjus ir išeinant iš vonios turi būti apgalvotas: vieta, kur nusirengiama, SPA procedūrų reikmenys bei rankšluostis turi būti lengvai pasiekiami, kad nereikėtų nuogam tepenti į kitą vonios galą. Be abejones, šildomos vonios grindys yra komforto elementas. Gerai pagalvokite apie „atviro“/ „uždaro“ dušo koncepciją: blogai suprojektavus dušo kabinos vietą, tipą gali būti šalta dėl per mažo garų kiekio. Dažniausiai čia susirungia stiliaus ir praktiškumo motyvai. Apšvietimas, jei planuojate kosmetikos staliuką yra labai svarbus: jis turėtų būti organizuojamas tiek iš šonų, tiek iš viršaus. Jei apšvietimas natūralus – patartina dėti veidrodį prieš langą – taip matysite simetriškai apšviestą veidą ir nereikės sukiotis dėl šešėlinės pusės. Gėlės, tiek gazoninės, tiek skintos, vonios kambariui teikia natūralumo. Gyvenamajai erdvei būdingi daiktai gali būti naudojami vonios kambaryje: paveikslai, kilimai, nuotraukos, įspūdingi šviestuvai būdingi svetainės erdvei ir kt. Renkantis spalvas nepamirškite, kad vonia tai – švara; šviesūs tonai asocijuojasi būtent su tuo. Be to, tamsių tonų plytelės bei kiti paviršiai, kurie turi tiesioginį kontaktą su vandeniu yra nepraktiška. Bet, ne visada laimi praktiškumas. Svarbiausia, kad svajones išsipildytų!


Agnė Šantaraitė