Vyrų ir moterų santykiai

Bandant įveikti sunkumus kylančius santykių metu pravartu pasitelkti psichologiją, nes ji padeda mums suprasti, kodėl partneriai reaguoja skirtingai į tam tikrus dalykus. Tikriausiai kiekvienas iš jūsų, turintis antrąją pusę tikrai yra susidūręs su konfliktais. Netinkamai sprendžiami konfliktai gali pabloginti tarpusavio santykius. Šiais laikais jau nevengiama kreiptis ir konsultanto pagalbos bandant juos išsaugoti. Psichologai gali padėti suprasti partnerio mąstymo būdą ir suvokti tai, ko anksčiau galbūt nei nepastebėjote.

Nacionaliniai psichikos sveikatos instituto tyrimai parodė, kad dauguma santykių, kurie truko tik porą mėnesių tarp 18 - 21 metų amžiaus, vengiant intymumo pasižymėjo nepriklausomybės išlaikymu. Vis dėlto rezultatai taip pat atskleidė faktus, susijusius su nerimu ir santykių nutrūkimo galimybe. Partneriai, kurie labiau pasitikėjo vienas kitu išvengė nerimo, o tie kuriems trūko pasitikėjimo jautė jį gana stipriai.

Šio bandymo metu buvo įdomu stebėti ir diferencijuoti, lyginant gautus moterų rezultatus su vyrų. Buvo nustatyta, kad dirbančių vyrų psichologinės reakcijos yra lengviau pastebimos, nei moterų. Vyrų reakcija parodė didesnį nerimą.  

Buvo nustatyta, kad moterys labiau linkusios palaikyti pokalbį, o ne išspręsti santykių konfliktą. Vyrai šiuo atveju atrodė labiau pasyvūs, ypatingai kai reikėjo pateikti konflikto argumentus. Jie labiau troško pasipriešinti pačiai situacijai, tačiau susidūrė su didesniu nerimu ir baime, nei moterys.

Susidūrus su santykių krize, rekomenduojama pirmiausia kreiptis pas psichologą ar šeimos konsultantą, o ne pulti skirtis. Stenkitės savo santykius nuolat puoselėti, pabandykite suprasti, kad moterys ir vyrai į tuos pačius dalykus reaguoja skirtingai. Nesvarbu problema, daug svarbiau yra tai, kad jums pavyktų tinkamai ją išspręsti.