Žymiausių dizainerių stiliaus abėcėlė

Ant drabužių aiškiai matomi prekiniai ženklai, seniai nebemadingi ir tik demonstruoja prastą skonį. Mados pasaulio asai visuomet akimirksniu pasakys, kokio dizainerio drabužius dėvite, net nematydami etikečių. Tokius įgūdžius galima išsiugdyti akylai sekant kolekcijų pristatymus, domintis mados istorija ir... tam sugaištant daug brangaus laiko. Vis dėlto žinoti bent žymiausių mados namų stiliaus abėcėlę verta. Dizaineriai į mados istoriją patenka dėl savito ir lengvai atpažįstamo braižo bei naujų idėjų.

Christian Dior

Šis dizaineris išgarsėjo pokario laikotarpiu pasiūlęs grįžti prie tradicinio moters silueto – plona talija ir pūstas sijonas. Iki šiol „New look“ stiliaus drabužiai vadinami Dioro vardu.

Chanel

Mados maištininkės Coco Chanel stiliui priskiriami perlų vėrinio ir mažo elegantiško kostiumėlio, ¾ rankovėmis ir kelius dengiančio tiesaus sijono, derinys. Šį klasikinį damos įvaizdį Chanel pristatė 1953m.

Paco Rabanne

Šis dizaineris pirmasis drabužiams kurti panaudojo metalą, stiklą ir plastmasę.

Mary Quant

Britų dizainerė ne tik sukūrė „The Beatles“ vyrukų stilių, bet ir šeštame praeito amžiaus dešimtmetyje pasauliui padovanojo „mini“ madą: trumpas, A silueto sukneles ir trapecijos formos mini sijonėlius.

Sonia Rykiel

Šią dizainerę galima tituluoti trikotažo karaliene. Sonia pirmoji pradėjo kurti ir išpopuliarino drabužius iš trikotažo. Be to, dizainerės išskirtiniu braižu laikomas ir skirtingų dryžių raštai: siauri derinami su plačiais, o ryškūs – su juodais.

Missoni

Milane įsikūrusių mados namų stilius atpažįstamas iš geometriniais raštais margintų audinių. Žymiausias jų – horizontalaus ar vertikalaus zigzago rašto motyvas.

Valentino

Kiekvienas, nors kiek besidomintis mada, pasakytų, kad šio italų dizainerio vizitinė kortelė yra raudona spalva. Ir tai būtų neužginčijama tiesa. Be to, Valentino stilius dar asocijuojasi su elegancija, buržujiška romantika, šilku ir nėriniais.

Versace

Šie mados namai dažnai susilaukia pašaipių pastabų, kaip mėgstamiausi naujųjų rusų. Ir ne veltui, Versace stilių galima apibūdinti trimis žodžiais – pinigai, agresija ir seksas. Kuriami drabužiai itin atviri, spalvingi ir dažnai spindintys auksu.

Giorgio Armani

Dizaineris atstovauja taip vadinamam švelniajam minimalizmui. Drabužiai išsiskiria paprastumu, minkštais siluetais ir nerūpestinga elegancija.

Calvin Klein

Amerikiečių itin mėgstamas dizaineris priskiriamas kitai – griežtajai minimalizmo atšakai. Jo stiliui būdingas grynas, šaltas, geometriškas minimalizmas, pilkos ir ledo spalvos.

Jean Paul Gaultier

Šis dizaineris itin mėgsta provokuoti ir į seksualų įvaizdį žvelgia su nemaža humoro doze. Jean Paul Gaultier pirmasis apatinius drabužius pristatė kaip viršutinius. Į mados istoriją jis buvo įrašytas sukūręs žymųjį gorsetą Madonnai su smailais kūgiais krūtinei.

Vivienne Westwood

Originalių idėjų nestingančiai dizainerei turėtume dėkoti už pankų subkultūros įvaizdžio sukūrimą. Tačiau dabar išskirtiniu Viviennes braižu laikomi batai ant įspūdingų platformų ir po suknele ar sijonu dirbtinai išdidintas užpakaliuko siluetas.

Roberto Cavalli

Šis jau nebejaunas dizaineris išpopuliarėjo ir buvo pripažintas visai neseniai – pasiūlius „grunge“ ir hipių stilių samplaiką. Atspurę džinsiniai drabužiai, seksualūs modeliai ir prabangūs aksesuarai.

Darija Petraitytė