Kodėl vaikas nenori mokytis – saugo save ar tingi?
Mano sūnus labai nenori ruošti namų darbų. Jį nuolat reikia raginti tai daryti. Ir tas nenoras toks didelis, kad vaikas neretai pratrūksta ašaromis, pykčiu. Kodėl jis nenori mokytis? Gal yra tinginys iš prigimties?
PlačiauPadėkite savo vaikui kalbėti
Vieni vaikai pradeda kalbėti anksčiau, kiti – vėliau. Nemaža dalis sulaukia net ir trečiojo gimtadienio taip ir neišmokę aiškesnio pirmojo žodžio. Nors šis džiugus įvykis turėtų nutikti mažyliui sulaukus maždaug 11 mėnesių
PlačiauKą byloja kūdikio ašaros?
Rūpestinga ir mylinti mama pamaitina, paguodžia, nuramina, paglosto pilvelį ir kūdikis vėl ramiai miega. O jei klykia išaugęs iš dieglių amžiaus, sunku nuraminti net ir paėmus ant rankų? Ar tai nieko bloga?
PlačiauKaip auginti sūnų, kad netaptų "mamyčiuku"?
Prieš keletą metų vienas užsienio diplomatas stebėjosi: lietuvės tokios gražios, elegantiškos, protingos, o vyrai... Gal kažkas negerai Lietuvos moterims, kad neužaugina tikrų vyrų?
PlačiauŽaidimas be žaisliukų lavina mažylį
Žaidimas vaikučiui yra ne tik smagus laiko leidimas, bet ir lavinimas. Tam galite išnaudoti kiekvieną laisvą minutę. Net ir sėdėdami kartu gydytojo priimamajame, važiuodama autobusu, vaikštinėdama po parką galite mažyliui pasiūlyti tokios veiklos
PlačiauPsichologinis vaiko tipas ir sportas
Jei žinote, kokiam psichologiniam tipui priklauso jūsų vaikas, galite rekomenduoti jam sportą, atitinkantį jo charakterį.
PlačiauNeduosiu. Mano!
Maži vaikai nemėgsta dalytis žaislais. Retas kuris ištiesia rankytę ir atiduoda savo mėgstamą daiktą. Kodėl toks stirpus savininkiškumo jausmas? Ar reikia mokyti dalytis tuo, ką turi?
PlačiauKaip nuraminti verksniuką
Net ir pats sveikiausias, pačios rūpestingiausios mamytės kūdikis verkia. Kaip jam padėti?
PlačiauIeškau draugo
Labai norisi, kad mažylis draugautų ir žaistų su bendraamžiais, bet kol tai nutinka, praeina nemažai laiko. Iš pradžių pypliukui pakanka paties savęs. Kada užsimezga draugystė?
PlačiauVaikų miegas
Kuo jautresnis vaikas ir kuo daugiau emocijų jis patiria dieną, tuo neramesnis jos miegas naktį. Dieną patirti stiprūs jausmai lemia ir tai, kad vaikas gali imti griežti dantimis sapnuodamas.
PlačiauBroliai ir seserys
Viena didžiausių visos žmonijos problemų yra paviršutiniškas kitų žmonių vertinimas. Psichologai dažnai kartoja, kad norint objektyviai įvertinti kitą žmogų, reikia atsižvelgti į aplinkybes, kuriomis tas žmogus augo.
PlačiauPsichologo patarimai. 5-6 metų vaiko raida
Turiu penkiametį sūnų. Gyvename įprastą gyvenimą. Kartais pagalvoju, ar tokio amžiaus vaikui užtenka įspūdžių, potyrių, gal jis turėtų būti labiau smalsus tokiame amžiuje?
PlačiauŠaukšto užkariavimas
„Pažiūrėk tik! Mažas baltas lėktuvėlis sklando aukštai virš debesų, skrenda ir staiga tik šmurkšt į garažą“ – pasakoja mama nė metukų nesulaukusiam Ignui ir ties paskutiniais žodžiais kyšt šaukštą košės nesusigaudančiam berniukui į atvėpusią burnelę.
PlačiauKaip kalbėti su vaikais, kad ir jie su jumis kalbėtų
Atrodo, kad jūsų vaikai, kurie anksčiau niekada nebuvo tylūs, pasikeitė per vieną naktį ir staiga neturi ką pasakyti. Bent jau jums. Jei jūsų vaikas iš nenutylančio čiauškučio staiga virto pašnekovu,
PlačiauMergaitės ir berniukai
Sako, mergaites lengviau auginti, nes švelnesnės. Berniukai lepesni, jiems dažniau raižo pilvelį. Tiesa tai ar pramanai?
PlačiauDėl ko vaikas stresuoja?
Vaikas pradėjo lankyti mokyklą. Bet po kurio laiko pastebėjote, kad jis jau nebe toks aktyvus ir judrus kaip anksčiau, jį sunku pažadinti ryte, nors jis ir miega 9-10 valandų per parą, dažnai skundžiasi nuovargiu ir vietoj sekmadieninio pasivaikščiojimo labiau linkęs rinktis sėdėjimą namie,
PlačiauKo trokšta paauglio širdis?
Jeigu augančio paauglio širdies paklaustume, ko jai trūksta, kad ji jaustųsi gerai, ši greičiausiai atsakytų: “Aš norėčiau, kad mano šeimininkas valgytų daugiau mėsos, gertų daugiau pieno ir kuo daugiau judėtų”.
PlačiauKai mažyliui dygsta ragiukai...
Kol mažylis mokosi kalbėti, tėveliai džiaugiasi kiekvienu ištartu žodeliu. Vaiko akiratis ir žodynas plečiasi, daugėja norų, kurių tėveliai kartais nė nenorėtų girdėti.
PlačiauVaiko fobijos ir kaip su jomis kovoti
Vaikas bijo vorų? Dreba vos kambaryje išjungus šviesą? Nenusiminkite, jis – vienas iš daugybės milijonų žmonių, turinčių fobiją.
PlačiauNykštukų namelio baimės?
Pagaliau nurimo aistros, virusios pratinant mažąjį prie naktipuodžio. Tačiau pradėjęs „reikaliukus" tvarkyti ant klozeto, netikėtai vėl susidraugavo su puoduku, spyriojasi, nenori elgtis kaip visi dideli vaikai ir suaugusieji
Plačiau