Vaikiškas godumas
Kai vaikams sueina 1,5-2 metai, dauguma tėvų susiduria su taip vadinamąja "godumo" problema. Jei anksčiau vaikas nekreipdavo jokio dėmesio į tai, kas ima jo žaislą,
PlačiauPsichologo patarimai. Vaikas nemėgsta pagyrų
Laba diena, noriu paklausti, kaip kalbėti su vaiku, ką jam paaiškinti, kaip elgtis, reaguoti, ką atsakyti, kaip suvaldyti jausmus, kad jam nebūtų pikta ir nesmagu, kai jo gabumus labai giria.
PlačiauMėnulis šaukia
Puolėte į paniką kai pirmą kartą išvydote savo vaiką vaikštantį per miegus? Antrą kartą pasistenkite likti rami!
PlačiauSveikiname tapus vyresnėliu!
Moksliniai tyrimai rodo, kad vaikai, kurie nelankė mamos gimdymo namuose, vėliau dažniau būna priešiškai nusiteikę mamos ir mažojo šeimos nario atžvilgiu.
PlačiauKaip pamaitinti kaprizingą vaiką?
Kai kuriems ypač nerimastingiems tėvams vaiko maitinimas tampa tiesiog gyvenimo tikslu. Jie nuolat klausinėja vaikų, ar šie alkani.Skundžiasi auklėms, kad jų vaikas nieko nevalgo ir yra labai liesas
PlačiauPrivati vaiko teritorija
Kad vaikas visavertiškai tobulėtų ir vystytųsi, jam reikia ne tik tėvų meilės, artumo, dėmesio ir visa apimančios globos, bet ir privatumo.
PlačiauKairė rankytė laiko šaukštą
Archeologų atrasti kirvukai, ietys, kuokos rodo, kad dauguma mūsų protėvių buvo kairiarankiai. Ir tik ilgainiui dešinės rankos privalumas tapo norma, kurią palaikė ne tik tradicija, bet ir religija.
PlačiauUžsispyręs vaikas: bausti negalima, pasikalbėti!
Daugelio 6-8 metų mažylių tėvai viena pagrindinių auklėjimo problemų laiko vaiko užsispyrimą.
PlačiauIšvarymas iš Rojaus
Nuo dviejų – dviejų su pusę metukų mažo žmogaus gyvenime prasideda naujas etapas. Dabar jis jau gali savarankiškai judėti ir iš dalies supranta, kas jam yra sakoma.
PlačiauO.Lapinas. Ar vaikams mokėti už dešimtukus?
Mokėti ar nemokėti vaikams už atliktus namų darbus? Štai vieno prekybos centro darbuotojų vaikai dabar gauna specialias korteles ir, jei jie gerai mokysis, jiems mokės po penkiasdešimt litų į mėnesį.
PlačiauKai užtrunka kalbinė raida
Vienas labiausiai tėvus jaudinančių klausimų – vaiko kalbos vystymasis. Manoma, kad būtent kalbos išsivystymas parodo vaiko protinius gebėjimus.
PlačiauKodėl vaikai gudrauja
Kaimynų šeimoje tvyro slogi nuotaika - susirgo jų vienturtis Rokutis. Dar vakar jis kaip viesulas dviračiu lakstė po kiemą, o šiandien guli išblyškęs, liūdnas, kamuojamas aukštos temperatūros.
PlačiauŽaidimu prieš vaiko baimes
Šiuolaikinio gyvenimo ritmas vis greitėja, informacijos srautas nesustabdomai auga, stresai atakuoja senutės Žemės gyventojus iš visų pusių.
PlačiauKaip elgtis su mažuoju melagėliu?
Septynmečio Simo mama piniginėje pasigedo 20 litų. Vakare pastebėjo, kad Simas turi naują žaislinį automobilį. Kai paklausė sūnaus, iš kur jį gavo, berniukas pasakė, kad rado kieme. Tokia situacija gali būti pažįstama ir jums.
PlačiauKokią kuprinę pirkti mokyklinukui
Pasak medikų, galinčiųjų pasigirti gera sveikata vaikų vis mažėja. Tarp mokyklinių patologijų pirmauja iškrypęs stuburas, prastas regėjimas, virškinimo ligos, neurozės.
PlačiauSupraskime paauglį. Kodėl jis bėga iš namų
Apie paauglių problemas prirašyta daugybė straipsnių, šia tema patarimus tėvams dalija psichologai ir pedagogai.
PlačiauKaip paruošti vaiką šeimos pagausėjimui
Vaikų santykiai šeimoje priklauso nuo daugybės faktorių. Ypač svarbu padėti vyresniam vaikui susiorientuoti naujoje situacijoje atsiradus broliukui ar sesutei.
PlačiauJautrus vaikas. Toks kaip kiti ar šiek tiek kitoks?
Ievutė - sveika ir guvi ketverių metų mergytė, kaip ir visi mažieji, nemėgstanti pietų miego. Visą likusią dienos dalį mergaitė linksma. Tačiau šypseną greitai gali pakeisti didelės tarsi pupos ašaros - pakanka vieno griežto žodžio, nekalbant apie barimą.
PlačiauVaikų miego sutrikimai
Manoma, kad vaikų miego sutrikimai skiriasi nuo suaugusiųjų, todėl kad skiriasi jų miegas. Iš tikrųjų vaikų ir suaugusiųjų miegas iš esmės nesiskiria.
PlačiauKodėl vaikai bijo gydytojo
Tereikia apsilankyti vaikų poliklinikoje, kad įsitikintume, kokią baimę išgyvena mažieji pacientai, išvydę žmones baltais chalatais.
Plačiau