Krūtinės skausmas pediatrijoje
Krūtinės skausmas – tai trumpalaikis arba nuolatinis nemalonus skausmo pojūtis bet kurioje krūtinės ląstos vietoje. Nors dauguma krūtinės skausmo priežasčių yra gerybinės, šis simptomas gali sukelti nerimą, riboti vaiko fizinį aktyvumą ar norą eiti į mokyklą. Detali ligos istorijos, šeimos anamnezė ir fizinis paciento ištyrimas dažniausiai leidžia įtarti krūtinės skausmo priežastį bei nustatyti pacientus, kuriems reikalinga skubi pagalba bei stebėjimas. Šiuo metu visos krūtinės skausmo priežastys yra skirstomos į širdines ir neširdines.
PlačiauIbuprofenas vaikų karščiavimo ir skausmo mažinimui
Ikimokyklinio amžiaus vaikai apsilanko pas gydytoją dažniau už kitas pacientų amžiaus grupes. Dažniausios to priežastys yra kosulys, ausų skausmas, peršalimo simptomai. Beveik visais atvejais šalia kitų skundų yra ir karščiavimas. Vaikų karščiavimas dažniausiai yra gerybinės kilmės. Jis padeda imuninei sistemai efektyviau kovoti su virusais ir bakterijomis. Tačiau karščiavimas vaikui sukelia diskomfortą, lemia blogą savijautą, taip pat kelia nerimą tėvams. Be to, febrilus karščiavimas gali sukelti traukulius, dažniausiai 6 mėn. – 6 metų amžiaus vaikams. Atnaujintose vaikų karščiavimo gydymo rekomendacijose pirmiausia rekomenduojama mažinti karščiavimą siekiant pagerinti vaikų savijautą, o ne pasiekti normotermiją.
PlačiauKyla daug klausimų apie pirmuosius kūdikių dantukus? Štai keletas atsakymų
Jei kūdikis irzlus, tėveliams ir aplinkiniams kaipmat kyla klausimų, kodėl mažylis nepatenkintas. Galbūt jis alkanas ar nori miego? Galbūt laikas pakeisti sauskelnes ar perrengti nepatogius rūbelius? Galbūt kūdikiui tiesiog nuobodu ir jis nori būti nešiojamas bei kalbinamas? Pučia pilvuką ar kažką skauda? Gal vis dėlto jau dygsta pirmieji dantukai ir tai yra pagrindinė jo irzlumo priežastis? Nerandant neramumo priežasčių tenka vis tikrinti, ar dar nėra pirmųjų dantukų dygimo požymių. Kai kurie tėveliai tai daro kone kiekvieną dieną, ir, atrodo, pasidaro net lengviau, kai jau pamato baltuojantį dantuko kampą. Kiti jau išdygusius dantukus atranda visai netikėtai. Kodėl taip skiriasi dantų dygimo laikas ir kas gali padėti lengviau išgyventi šį laikotarpį tiems, kuriems tai nėra taip paprasta?
PlačiauKas dažniausiai sukelia kosulį vaikams ir kada būtina kreiptis į gydytoją
Tėvai su baime laukia šaltojo metų sezono, nes būtent tada dažniausiai serga vaikai. Slogos simptomai ir pirmieji kosulio garsai priverčia labai rimtai susirūpinti savo mažyliu. Kiekvienam tėveliui reikėtų žinoti pagrindines vaikų kosulio priežastis ir atvejus, kai į gydytoją kreiptis būtina. Tai padės išlikti ramesniems ir žinoti, kaip padėti savo vaikui, kai jam to reikia labiausiai.
PlačiauKūdikis sloguoja – ką daryti?
Tikriausiai ne kartą teko girdėti, kad tai tik „slogytė“ – nieko rimto, praeis. Tačiau būtina suprasti, kad kūdikių nosies gleivinė yra itin jautri. Dėl jos purios ir dar pilnai neišsivysčiusios struktūros ypatingai linkę kauptis įvairūs nešvarumai, dulkės, bakterijos bei virusai. Kūdikiams tampa sunkiau kvėpuoti, valgyti, domėtis aplinka. Jie gali tapti nervingi, prarasti apetitą ir norą žaisti.
PlačiauSkausmingas kūdikių dantukų dygimas
Sunkus metas mažyliams yra dantukų dygimas. Skausmas išspaudžia daug graudžių ašarėlių. Naktimis akių nesumerkia ne tik mažieji kankiniai, bet ir jų tėvai. Norėdami sumažinti vaikelių kančias, tėvai iš anksto domisi dantukų dygimo eiga bei bando kuo labiau pasiruošti būsimiems įvykiams.
PlačiauVaikų odontologė: daugėja nenorinčių gydytis vaikų
Ar pas jus rodomi filmukai? Tokį klausimą bene dažniausiai užduoda tėvai, bandydami savo vaikui parinkti tinkamiausią odontologijos kabinetą. Biomedicinos mokslų daktarė, ilgametė vaikų odontologė Rasa Račienė teigia, kad Lietuvoje daugėja vaikų, kurie nenori ar bijo gydytis, todėl gydytojams išauga poreikis būti ne tik savo srities specialistais, bet ir puikiais psichologais.
PlačiauKūdikio kolika: ką vaistininkas gali patarti mamai
Kūdikio kolika – sindromas, kuris pasireiškia epizodiniu, intensyviu kūdikio verkimu bei sudirginimu, dažniausiai prasidedančiais po pietų ar vakare. Kolika apibrėžiama kaip skausmas, kuris trunka ilgiau kaip 3 val. per dieną, pasikartoja dažniau nei 3 kartus per savaitę ir tęsiasi ilgiau nei 3 savaites [1]. Tai būklė,kuri...
PlačiauAdenodus galima operuoti arba gydyti vaistais
Šeimos gydytoja rekomenduoja pirmokui sūnui išoperuoti adenoidus. Esu girdėjusi, kad galimas gydymas ir be operacijos. Pastarosios vengiu, kadangi kalbama, jog vaikai tuomet dažniau „pasigauna“ plaučių uždegimą ir panašiai. Ar tai tiesa?
PlačiauŠalčio alergija: priežastys ir gydymas
Alergija šalčiui šaltuoju metų laiku sukelia daug nemalonumų. Gydytojai šiai būsenai apibūdinti vartoja terminą atipinė, arba pseudoalergija. Reikalas tas, kad tikrąją alergiją sukelia alergenai, o šiuo atveju kaltininku tampa šaltis arba šaltas vėjas.
PlačiauTrijų mėnesių diegliai
Trijų mėnesių diegliai (kolika) yra pilvuko pūtimas bei skausmas, prasidedantis antrą kūdikio gyvenimo savaitę ir pranykstantis 3-4 mėnesį.
PlačiauVaistažolės nuo įvairių skausmų
Iš vaistinių augalų (vaistažolių) galima ne tik virti arbatą, bet ir gaminti antpilus gerklei bei burnai skalauti,
PlačiauTemperatūros matavimas
Jei galvojate, kad jūsų vaikas serga, pirmiausia pamatuokite temperatūra. Vaikų ji laikoma normalia nuo 36,1 °C iki 37,0 °C.
PlačiauSkeleto deformacijos
Pasitaiko įvairių vaikų skeleto pakitimų. Neįsisenėjusios netaisyklingos laikysenos nereikia gydyti terapinėmis priemonėmis, pakanka ją pakoreguoti gimnastikos pratimais, suteikiant vaikui didesnę judesių laisvę
PlačiauSveikos gyvensenos elementai
Vyresniam vaikui, kaip ir naujagimiui, psichologinės paramos ir kūno priežiūros reikia labiau nei valgio ir gėrimo.
PlačiauPas vaikų gydytoją
Jau vien žodžiai „eisime pas gydytoją“ daugeliui vaikų sukelia tiesiog paniką. Tai jiems asocijuojasi su kažkokia be galo nemalonia procedūra, o tokiam įvaizdžiui susidaryti turi įtaką pačių tėvų
PlačiauYpatingos priežiūros reikalaujantys vaikai
Kai kurie vaikai kenčia nuo sunkių įgimtų ar įgytų ligų. Jos visiškai pakeičia vaikų ir visos šeimos gyvenimą.
PlačiauAlternatyvioji medicina sergančiam jūsų vaikui
Daugelio tėvų nepatenkina tradicinės medicinos priemonės, ypač jei vaikas alergiškas, neatsparus infekcijai ar skundžiasi galvos skausmais.
PlačiauApie vaikų sveikatą ir ligas
Kad ir kaip svarbu būtų išaiškinti ir išgydyti ligą, aktualiausia stengtis jos išvengti, taip pat sukurti vaikui tokią aplinką, kurioje jis galėtų sveikai dvasiškai, fiziškai ir socialiai vystytis.
PlačiauBronchinė astma
Astma yra dažniausia lėtinė vaikų liga. Kai kuriems vaikams astmos priepuolį sukelia įvairios alerginės reakcijos. Kitos jos priežastys dažniausiai gali būti tabako dūmai, dulkės, infekcija arba psichinė įtampa.
Plačiau