RANIBERL. Lengva pamiršti rėmenį!

 

Padidėjęs skrandžio rūgštingumas
Daugybei žmonių pažįstamas labai nemalonus jausmas – rėmens graužimas. Dažniausiai kartu atsiranda rūgšties jutimas burnoje, skausmas, veržimo ar deginimo jausmas duobutėje po krūtinkauliu. Kiti tai apibūdina, kaip astriu “skrandžio skausmu” ypač nevalgius.
Žmogus nejaučia koks gi yra jo skrandžio rūgštingumas, mes tiesiog žinome, kad skrandis gamina skrandžio rūgštį, tam, kad būtų virškinamas suvalgytas maistas. Tai ką mes jaučiame (rėmenį, skausmą duobutėje, deginimo jausmą už krūtinkaulio) jau yra neigiamo rūgšties poveikio rezultatas.
Kai jaučiame rėmenį – vadinasi rūgštus skrandžio turinys patenka į stemplę ir mes skundžiamės graužimo, deginimo jausmu. Kodėl taip nutinka ? Stemplės apatinėje dalyje yra raukas (sfinkteris), kuris saugo stemplės gleivinę nuo agresyvaus rūgštaus skrandžio turinio poveikio. Ryjant maistą stemplės raukas trumpam atsipalaiduoja leisdamas turiniui patekti į skrandį. Sutrikus rauko funkcijai, atsipalaidavimas įvyksta ne laiku, užtrunka ilgiau nei įprastai. Skarndžio turinys patekęs į stemplę žaloja stemplės gleivinę ir sukelia joje uždegimą.
Kai jaučiame skausmą, kuris praeina pavalgius – tai gali  būti ženklas, kad per didelis rūgšties kiekis skrandyje pradėjo graužti skrandžio ar dvylikapirštės žarnos gleivinę, dėl ko per laiką, gali išsivystyti opos.
 Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta.Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.